internet

Windows 10 Site Engelleme Programı

windows 10 site engelleme programı

Windows 10 İstenmeyen Siteleri Engelleme Programı.

Kurulum gerektirmeyen Windows 10 site engelleme programı, Sadece 54 KB boyutunda taşınabilir site engelleme programı nasıl kullanılır.

Windows 10’da host dosyasını manuel düzenleyerek site engelleme işlemini Windows 10 Site Yasaklama konusunda ele almıştık. Eğer oradaki işlemler size karmaşık veya zor geldi ise Windows 10 site yasaklama (engelleme) işlemi için kurulum gerektirmeyen ve sadece 54 KB boyutunda olan URL Blocker ile istediğiniz web sitelerini engelleyebilirsiniz.

URL Blocker programı yine host dosyası üzerinden işlem yapar, programın menüsünde engellemek istediğiniz siteleri sizin için host dosyasını düzenleyerek ekler.

URL Blocker programı Windows 10 – Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır.

Site engelleme programı

Bilgisayarınızda istemediğiniz web sitesini engellemek için,

  • URL Blocker programını Buradan indirin.  Windows kişisel bilgisayarınızı korudu uyarısı verirse nasıl işlem yapacağınızı Bu yazıdan öğrenin.
  • URL Blocker programında engellemek istediğiniz web site adresini başında www. kullanarak ve www kullanmadan ekleyin.
  • Engellemek istediğiniz web site adresini alt kısımda bulunan kutucuğa yazın ve Add butonuna tıklayın.

site engelleme programı

  • Bilgisayarınızda engellenmesini istediğiniz web sitelerini ekleme işlemini bitirdiğinizde Apply butonuna tıklayın.
  • Apply butonuna tıkladığınızda oturum kapatma işlemi için onay kutusu açılır Tamama tıklayın. Tamama tıkladığınızda oturumunuz kapatılır ve yeniden oturum açmanız gerekir.

site engelleme programı

  • Eklemiş olduğunuz web sitelerini listeden çıkarmak isterseniz engellenen web sitesinin önündeki tiki işaretleyin ve Delete butonuna tıklayın, ardından listenin güncellenmesi için Apply butonuna tıklayın.

site engelleme programı

Program ile web sitesi engelleme işlemi yaptığınızda yapılan işlemi görmek için C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünü açın. ETC klasörü içerisinde host dosyası ve hosts.urlBlockerSave dosyası görürsünüz. hosts.urlBlockerSave dosyası sizin URL Blocker ile web sitesi engelleme işlemi yapmadan önceki yedeğidir.

Yapılan tüm web sitesi engelleme işlemini geri almak ve ilk önceki duruma dönmek isterseniz URL Blocker programında Restore butonuna tıklayın ve çıkan onay penceresinde Tamamı seçin.

Windows site engelleme programı videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının Bir Yorumu Var

  1. Emirhan Cevapla

    ÇOK TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel