iwnl
Genel

iwnl ne demek

CS:GO, fortnite gibi bazı oyunlarda oyuncu linklerinin yanına, açıklama kısmına veya mesaj kısımlarına iwnl şeklinde bir ibare olduğunu göreceksiniz. Peki iwnl ne demek biliyor musunuz ?

iwnl motivasyon, meydan okuma ve kısmen de kibir içeren bir kelime grubunun kısaltılması olup tahmin edeceğiniz üzere bizim kullanımımıza İngilizce’den geçmiştir.

iwnl ne demek ?

iwnl kısaltmasının uzun yazılışı i will never lose dir. Yani asla kaybetmeyeceğim demektir. Manasından anlayacağınız üzere iddialı bir laftır. Bu sebeple bazı yabancılar iwnl kullanımını argo olarak nitelendirmektedir.

Yabancılardan özenerek bizim arkadaşlardan bazıları da iwnl kısaltmasını kullandıkları için karşı tarafça “argo” ve “küstahlık” olarak karşılanabileceğini veya “ufak at da civcivler yesin” şeklinde reaksiyon alınabileceğini belirtmek gerekir.

Nick’in yanına iwnl yazabilmek için belli bir skor veya kıdem gerekli midir ? Hayır gerekli değildir. Bu aynı zamanda kendine güven ve motivasyon sözcüğüdür.Kimisi geçmiş zaferlerine ve deneyimine güvenerek kimisi de öylesine bu kısaltmayı nickinin yanına yerleştirmektedir.

Öte yandan kaybedildiğinde karşı tarafa ekstra bir zevk tattıracak unsurdur.

iwnl alternatif manaları

iwnl genellikle i will never lose “asla keybetmeyeceğim” manasına kullanılır. Ama buna alternatif olarak şu manalar için de kullanılmaktadır:

I will never leanAsla eğilmeyeceğim

I waste noob losersÇaylak ezikleri harcıyorum

Nickinde iwnl olanları tiye almak için şu manalar da verilmektedir:

I will never learnAsla öğrenmeyeceğim

I was never interestedHiç ilgilenmedim

I was not legitYasal değilim

I will not lieYatmayacağım

I watch no lolLol izlemiyorum

 

iwnl ilk ne zaman kim tarafından kullanıldı ?

28 Eylül 2011 yılında YouTuber krazydamnklown tarafından yayınlanan swag-iwnl başlıklı video 302.000 kişi tarafından görüntülenmiş ve iwnl kısaltması ilk kez burada ortaya çıkmıştır.

swag-iwnl nicki ünlü espor oyuncusu Braxton “Swag” Pierce’a ait olup daha sonraları bazıları bundan esinlenerek kendi nicklerine iwnl eklemişlerdir.

24 Ekim 2015 tarihinde iwnl kelimesinin açıklaması Urban Dictionary’de yayınlandı. Yani ilk kez iwnl kelimesi internet sözlüğüne girmiş oldu.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel