WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor çözümü
internet

WhatsApp engelleyen kişinin ismi görünür mü ?

WhatsApp, iletişim olanaklarını kolaylaştıran bir uygulamadır. WhatsApp üzerinden yüzmilyonlarca kişi birbirlerine mesaj atmakta ve konuşmaktadır.

Fakat birine bu kadar kolay ulaşabiliyor olmanız bazen onu rahatsız eder ve sizi engeller. Engellemenin gerekçesi haklı veya haksız olsun, bu çok önemli değildir. İnsanların kendilerini başkalarından koruma ve gizleme hakları olduğu için istediği kişileri engelleme haklarına sahiptirler.

Engellenen kişiler iletişimde bir kopukluk olduğunu bir süre sonra hissederler. Çünkü yazdığı mesajlara artık cevap gelmemektedir. Acaba engellenmiş midirler, yoksa sadece karşıdaki kişi yoğunluk nedeniyle mi geri dönmüyordur, bunu merak ederler.

WhatsApp’ta sizi engelleyen kişinin ismi görünür mü ?

Sadece bir kişi değil belki de çok sayıda kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Peki sizi WhatsApp’ta engelleyen kişilerin isimlerini, kimlerin sizi engellediğini görebilir misiniz.

Hayır göremezsiniz. WhatsApp’ta biri tarafından engellendiğiniz zaman size bu konuda bildirim gelmediği gibi o kişinin profiline girdiğiniz vakit “ sizi engelledi” gibi bir yazı olmaz.

Bununla birlikte WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamak çok da zor değildir. Bunu anlamanın bir sürü yolu olup en kolayı “merhaba” diye mesaj atmaktır. Uzun süre geçmesine rağmen mesajınız tek tikte kalıyorsa sizi engellemiş demektir.

WhatsApp engelleyen kişinin durumu görünür mü ?

O kişi durum görünürlük ayarlarında “herkes” i seçtiyse sizi engellese bile siz onun durumunu görebilirsiniz.

WhatsApp engelleyen kişinin fotoğrafı görünür mü ?

WhatsApp’ta birisi sizi engellediyse onun profiline girdiğinizde profil fotoğrafı boş görünür. Bununla birlikte profil fotoğrafını göremediğiniz her kişi sizi kesin engelledi diye bir şey yoktur belki sadece fotoğraf görünürlüğünü hiç kimse olarak ayarlamıştır.

WhatsApp engelleyen kişi grupta görünür mü ?

Diyelim ki birisi sizi WhatsApp’ta engelledi ama aynı gruptasınız. Bu takdirde ne olacak ? Sizin gruba yazdığınız mesajları o görebilecek mi ? Veya onunkileri siz görebilecek misiniz ?

Eğer birisi sizi WhatsApp’ta engellediyse ve aynı grupta iseniz birbirinizin mesajlarını görebilirsiniz.

WhatsApp engellemesi sadece iki kişinin birbirine mesaj atması, hakkında, son görülme, profil fotosu gibi bazı bilgileri görmemesine yarar. Aynı grupta iseniz grup içinde mesajlaşabilirsiniz. Çünkü siz mesajı o kişiye değil gruba atıyorsunuz.

Sizi engelleyen kişi ile WhatsApp’ta yeniden irtibata geçmesinin hilesi de ortak arkadaşa grup kurdurup, grup üzerinden yazışmaktır. Bu sayede kendinizi ifade etme şansı bulur ve engelinizin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

Rehberinizde kayıtlı olmayan biri tarafından eklendiniz ne demek ?

Whatsapp rehberimde olmayan kişiler beni görmesin

Sevgilimin WhatsApp mesajları bana gelsin

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak pp büyütme