Whatsapp duruma gizlice bakanları görme
internet

Rehberde kayıtlı olmayan biri Whatsapp durumunu görebilir mi ?

Birinin Whatsapp durumunu görebilmeniz için veya onun sizin Whatsapp durumunuzu görebilmesi için;

Sizin rehberinizde o kişinin kayıtlı olması, o kişinin rehberinde de sizin kayıtlı olmanız gerekir. Yani siz birini telefon rehberinize kaydetmiş olsanız ama o kişi sizi rehberine kaydetmemiş olsa, ne siz onun Whatsapp durumunu ne de o sizin Whatsapp durumunuzu görebilir.

Ama bunun aksini iddia edenler de bulunmaktadır. Konuyu net bir şekilde aşağıda anlatıyorum.

Rehberde kayıtlı olmayan biri Whatsapp durumunu görebilir mi ?

Whatsapp durumunuzu kimlerin görebileceğini seçme şansınız bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek Durum gizlilik ayarları na girebilir ve Whatsapp durumunuzu kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına girdikten sonra DURUM menüsüne giriniz ve sağ üst köşede yer alan üç nokta sembolüne basınız.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Çıkan seçeneklerden Durum gizlilik ayarları olana basınız.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Durum gizlilik ayarları sayfasındaki seçenekler aşağıdaki resimde gösterilmektedir. Ya rehberinizdeki kişilerin tamamını seçersiniz (Bunun için Kişilerim i seçiniz) veya kişilerinizden bazıları hariç diğerlerini seçersiniz (Bunun için Şunlar hariç kişilerimle paylaş ı seçiniz) veya Kişilerinizden bazılarını seçersiniz (Bunun için Sadece şu kişilerle paylaş ı seçiniz)

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğine basınca Whatsapp kişileriniz listelenecektir.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Listeden Whatsapp durumunuzu görmesini istediğiniz kişileri seçip resim de ok ile gösterilen onay işaretine basınız. Bundan sonra sadece sizin seçtiğiniz kişiler Whatsapp durumunuzu görebilecektir.

Yukarıda anlatıldığı üzere Durum gizlilik ayarlarında seçenekler aşağıdaki şekildedir:

  • Kişilerim
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş
  • Sadece şu kişilerle paylaş

Whatsapp ‘ın bize sunduğu seçeneklerden anlaşıldığı üzere seçenekler arasında “Herkese açık” şeklinde bir seçenek yoktur. Bu nedenle rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler Whatsapp durumunuzu göremezler.

Bazıları rehberinde kayıtlı olmayan kişilerin de Whatsapp durumlarını gördüğünü iddia ediyorlar, bunun açıklaması nedir ?

Whatsapp senkronizasyon sorunu olabilir veya rehberine kaydetmediğini düşündüğü bir kişi farklı bir isimle rehberinde kayıtlı olabilir. Bkz. Rehberde kayıtlı olmayan kişi WhatsApp’ta görünüyor

Ya da Whatsapp durumunuzu gördüğünü iddia eden kişi aslında direk görmemiştir, Whatsapp durumunuzu gören birisi durum paylaşımınızı ona atmış,  o da durumunuzu gördüğünü size söylemiştir.

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak pp büyütme