Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz
Mobil

Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz

Telegram’da alınan hata şu:

Üzgünüz hesabınızı kısa süre içinde çok fazla kez sildiniz ve yeniden oluşturdunuz. Lütfen tekrar kaydolmadan önce birkaç gün bekleyin.

Açıklaması da şu:

Telegram’da hesabınızı 3 kere sildiğiniz zaman size bu hata geliyor. Yani demek istiyor ki;

“Hesabını neden gene gene silip duruyorsun, birkaç gün boyunca senin yeniden hesap oluşturmana izin vermiyorum ki aklın başına gelsin”

Normalde birkaç gün (kaç gün olduğu tam belli değil, belki 3 belki 5 gün veya daha uzun süre) bekleyince bekleme süreniz dolar ve yeniden Telegram hesabı oluşturabilirsiniz.

Fakat bazılarında bu süre çok daha uzun sürüyor, hatta insanlar Telegram’ın kendisini unuttuğunu, artık aynı numara ile yeniden kaydolmasına izin vermeyeceğini düşünmeye başlıyorlar.

Eğer sizin de başınıza böyle bir şey geldi ise bu sorunun üstesinden nasıl gelebileceğini bu makalede anlattım. Gayet kolay ve %99 etkili bir yöntem. Hatta öğrenince bu benim nasıl aklıma gelmedi diyeceksiniz.

Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz sorunu çözümü

Telegram hesabınızı silip daha sonra yeniden oluşturmanızın, ardından yeniden silip, yeniden hesap oluşturmanızın size göre haklı sebepleri olabilir.

Mesela Telegram kullandığınızı aileniz, eşiniz bilmesin istiyorsunuzdur ve bu nedenle eve giderken hesabınızı silip lazım olunca yeniden hesap açıyorsunuzdur.

Veya Telegram’da birileri size musallat olmuştur. Onlardan hızlı bir şekilde kurtulmak ve mevcut sohbetlerinizi toptan silmek (geride hiç iz kalmasın istiyorsunuz) için kısa yoldan Telegram hesabınızı silmeyi tercih ediyorsunuzdur.

Fakat birkaç kere (genellikle 3. silişte) hesabınızı sildiğiniz zaman Telegram bu duruma el koyar ve hesabınızı üçüncü kez silişte dördüncü kez hesap açarken “Üzgünüz hesabınızı kısa süre içinde çok fazla kez sildiniz ve yeniden oluşturdunuz. Lütfen tekrar kaydolmadan önce birkaç gün bekleyin.” şeklinde bir uyarı verir.

Bu durumun klasik çözümü engel sürenizi beklemektir. Genellikle en geç bir haftaya kadar yeniden hesap oluşturabilir durumda olursunuz.

Ama belli olmaz, bekleme süreniz daha uzun sürebilir veya sizin birkaç gün bile beklemeye tahammülünüz olmayabilir.

Size önereceğim basit bir çözüm ile “üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz” sorununu aşabilirsiniz.

Eğer mevcut numaranız ile Telegram hesabı açamıyorsanız geçici olarak başka bir numara ile Telegram hesabı açar, daha sonra da numara değişikliği yaparak geçici numara yerine kendi numaranızı yazarsınız ve hesabınıza kavuşursunuz. Fakat hesabınızı sildiğiniz için eski hesabınızdaki gruplar, sohbetler vs silinmiş olacaktır.

Geçici numara olarak fake bir numara kullanabilirsiniz. Youtube’da fake numara alma ile alakalı bir sürü video var. O videoları izleyerek sadece Telegram’a kayıt olmak için kullanabileceğiniz fake bir numara alabilirsiniz. Aşağıdaki video size bu konuda bilgi verecektir.

Fake numara ile Telegram’da yeni bir hesap açtıktan sonra Telegram hesabınızdaki fake telefon numarasını kendi telefon numaranızla değiştiriniz.

Telegram numara değiştirme nasıl yapılır ?

  • Telegram’a girdikten sonra sol üst köşedeki menü işaretine basınız.
  • Menüye girince Ayarlar a basınız.
  • Açılan sayfada profil resminizin hemen altında telefon numarası yazan yere basınız.
  • Bilgilendirme mesajının altında yazan Numarayı Değiştir (Change number) a basınız.
  • Bir onay penceresi gelir OK’a basınız.
  • Fake numara yerine kendi telefon numaranızı yazınız ve sağ üst köşede yer alan tik işaretine basarak işleminizi onaylayınız.
  • Size bir doğrulama kodu gelecektir. Doğrulama kodunu yazıp sağ üst köşede bulunan tik işaretine basınız.

İşlem tamamdır.

İlgili yazı:Telegram hesabı silinince engel kalkar mı ?

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme