Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim
internet

Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim ?

Telegram’da biri sizi engellediyse, engeli yine o kişi kaldıracaktır. Ancak bu engeli aşmanın bazı yolları bulunmaktadır.

Öncelikle Telegram’da birini nasıl engellersiniz ve nasıl engeli kaldırırsınız bu konu hakkında bilgi vereyim, saha sonrasında engel kaldırma konusunda ne tür seçenekleriniz olduğunu anlatacağım.

Telegram’da engelleme nasıl yapılır ?

Telegram’a giriş yaptıktan sonra engelleyeceğiniz kişinin sayfasına girdikten sonra Daha Fazla butonuna basınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Kişiyi Paylaş, Gizli Sohbet Başlat, Kullanıcıyı Engelle seçenekleri olan bir kutu açılacaktır. Kullanıcıyı Engelle seçeneğine basınız.

Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim

Sonraki mesajda engelleme işlemini teyit etmek ister. XXXX kullanıcısını engelle seçeneğine basınız.

Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim

Böylece o kişiyi engellersiniz. Engellediğiniz kişi sizin profilinize girebilir fakat son görülmeniz hakkında net bilgi alamaz, ayrıca güncel profil fotoğrafınızı göremez. En önemlisi de size attığı mesajlar size gelmeyecektir. Engellenen kişi sizseniz bu kısıtlamalarla siz karşılaşacaksınız.

Telegram’da engellediğim kişinin engelini nasıl kaldırabilirim ?

O kişinin sayfasına girince Engellemeyi kaldır seçeneği olduğunu göreceksiniz. Ona basınca engel kalkacaktır.

Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim

Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim ?

Telegram’da birisi sizi engellediyse bu engeli kaldırmak tamamıyla engelleyenin yetkisindedir. İsterse kaldırır, isterse kaldırmaz.

Engelleme sebebi ne olursa olsun, isterse de sebepsiz olarak engellesin bu değişmez. Çünkü Telegram’da hiç kimse istemediği biriyle irtibat kurmak zorunda değildir. Bu konuda ısrar edenler Telegram’dan spam yeme, ban yeme riskiyle karşı karşıya kalır ve böyle bir durumda Telegram’daki faaliyetleri daha fazla kısıtlanır. Bkz. Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz

Bununla birlikte sizi engelleyen kişiye mesajınızı iletmenin veya sizin engelinizi kaldırmasını sağlamanızın bazı yöntemleri bulunmaktadır.

Başka bir numara ile Telegram hesabı açıp o kişiye ulaşmayı deneyebilir ve ikna edebilirseniz sizin engelinizi kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz başlıklı makalemde fake numara alma ve bu fake numara ile Telegram hesabı açma konusunda bilgi verilmiştir.

Telegram’da katıldığı grupları takip etme şansınız var ise grup yazışması üzerinden o kişiye engelinizi kaldırmasını rica edebilirsiniz.

Veya Whatsapp, İnstagram gibi yerlerden ona ulaşarak engel kaldırma ricasında bulunabilirsiniz.

Telegram engeli kaldırma ile ilgili uygulama ve program bir işe yaramamakta olup bunların bazıları kötü niyetli kişilere hizmet etmektedir. Sakın bu tür şeylere itibar etmeyiniz.

İLGİLİ YAZI:

Telegram engelleyen kişiye mesaj atma

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme