Telegram engelleyen kişiye mesaj atma
internet

Telegram engelleyen kişiye mesaj atma

Telegram’da engelleyen kişiye mesaj atmanın birkaç yöntemini bu makalede paylaşacağım. Normalde birisi sizi Telegram’da engellediği zaman ona mesaj attığınız zaman gitmeyecektir.

Sizi engelleyen kişinin profiline girebilirsiniz ama profil fotosunu görememe veya bazı bilgilerini görememe gibi bir durumunuz olacaktır.

Eğer birisi sizi Telegram’dan engellediyse aynı hesap ile ona direk mesaj atmayı unutun, çünkü engelleme zaten bunun içindir.

Fakat yine de sizi engelleyen kişiye ulaşmanın ona mesajınızı iletmenin yolları bulunmaktadır.

Telegram’da engelleyen kişiye mesaj atma yöntemleri

Bu konuda yaygın olarak kullanılan üç yöntem hakkında bilgi vereceğim.

Ortak sohbet üzerinden mesaj atma

Biri sizi Telegram’da engellediğinde ona doğrudan attığınız mesajlar gitmeyecektir. Fakat bir grubun sohbetinde o kişiyi etiketleyerek mesajınızı iletebilirsiniz.

Telegram’da biri tarafından engellenmek o kişiyle aynı grupta olmaya ve aynı sohbeti paylaşmaya engel bir durum oluşturmaz.

Bununla birlikte eğer report edilirseniz veya birkaç kere bu şekilde iletişime geçmeye çalışırsanız Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu yöntemi denemeden önce “Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz” başlıklı makalemi okuyunuz.

Üçüncü bir kişiyi aracı kılma

Eğer sizi engelleyen kişi ile ortak bir arkadaşınız var ise mesajınızı o kişi üzerinden gönderebilirsiniz. Bu durumda ortak arkadaşınızın bu duruma izin vermesi ve sizi engelleyen kişi tarafından engellenme riskini göze alması gerekir.

Eğer birkaç tane ortak arkadaşınız var ise bir Telegram grubu kurarak sizi engelleyen kişiyi davet ederler. Daha sonra gruptan çıkara grup üzerinden yazışmanıza olanak tanırlar.

Fake numara ile Telegram hesabı açma

Telegram bir cihazda üç adet hesap açmaya izin vermektedir. Her hesap için ayrı bir telefon numarası gerekir.

Telegram’da hesap açarken kullanacağınız telefon numarasının malum telefon operatörlerinin numaralarından olmasına gerek yoktur.

İsterseniz doğrulama imkanı olan fake bir telefon numarası da kullanabilirsiniz. Yani faturalı veya kontörlü bir telefon hattına gerek yoktur, tek bir alo bile demediğiniz fake telefon numarası bile işe yarayacaktır.

Fake telefon numarası, sallamasyon bir telefon numarası değildir. Yani kafadan attığınız bir numara ile Telegram’a üye olamazsınız. Çünkü Telegram doğrulama için telefon numarasına kod göndermektedir.

Piyasada ücretli veya ücretsiz olarak numara onay işlemi yapanlar vardır. Bunları kullanarak fake bir numara ile Telegram kaydınızı yapabilirsiniz.

Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz başlıklı makalemde fake numara alma ile alakalı bir video bulunmaktadır.

Fake numara ile açtığınız Telegram’dan kullanıcı adını biliyorsanız sizi engelleyen kişiye mesaj atabilirsiniz. Fakat bazen o kişinin rehberinde olmadığınız için Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz gibi bir uyarı mesajıyla karşılaşabilmektesiniz.

Fake numara almanın ve fake numara ile Telegram hesabı açmanın bir sınırı yoktur. Faka bu işlemi aynı cihazda çok fazla kez yaparsanız Telegram bir süre sonra cihazınıza veya ip inize engel koyabilir.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme