Telegram Grupları Nasıl BulunurTelegram Grupları Nasıl Bulunur
Nasıl Yapılır

Telegram Grupları Nasıl Bulunur?

Günümüzde telegram grupları ile geniş kitlelere ulaşmak daha pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu guruplar özel ve genel grup olarak iki farklı şekildedir. Özel olan gruplar herkese açık değildir. Bu gruplara katılmak için grubun özel mi açık grup olduğu tespit edilmelidir. Yapacağımız bu tespitten sonra bu gruplara ulaşma şekli değişiklik göstermektedir.

Özel bir gurubu bulmak isteniliyorsa ya doğrudan davet bağlantısına ya da “t.me” davet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Herkese açık olan guruplarda ise böyle bir durum yoktur. Davet bağlantısına sahip olmadan da açık olan guruplar bulunabilir. Herkese açık bir grubu bulmak istenildiğinde ilgi alanlarına göre telegramda arama yaparak bu gruplar bulunmaktadır.

Telegram Gruplarına Nasıl Girilir?

Telegram grupları birçok farklı insanın katımlıyla kaliteli bir iletişim sunmaktadır. Bunun yanında bu gruplar farklı alanlara yöneliktir. Bundan dolayı kişiler ilgi alanlarına yönelik grupları bulup katılabilirler. Bu gruplar özel grup ve genel gurup olarak iki farklı şekildedir. Tabi bu gruplara katılma şekli de farklılık göstermektedir.  

Telegram  Grupları Nasıl BulunurTelegram  Grupları Nasıl Bulunur

Özel gruplarda sadece grup yöneticisinin oluşturduğu “t.me/group_name” bağlantısına sahip olmak gerekmektedir. Bu bağlantı ya telegram üzerinden ya da diğer iletişim araçları üzerinden paylaşılabilir. Bu bağlantıya sahip olan kişiler özel gruplara katılabilir. Özel gruplara katılmanın bir diğer yolu grup üyeleri tarafından doğrudan davet edilmektir. Herkese açık gruplarda ise bunlara gerek yoktur. Telegramda arama yapıldıktan sonra istenilen açık gruba doğrudan katılım sağlanabilir.

 Telegram Sohbet Gruplarına Nasıl Katılabilirim?

Telegram sohbet grupları sizlere farklı alanlarda zengin içerikler sunmaktadır.  İlgi alanınıza göre birçok kişinin olduğu gruplara katılıp bir konu hakkında farklı insanlarla işetişim kurabilirsiniz. Bu gruplar eğitim, sağlık, eğlence gibi farklı alanlarla ilgili olabilir. Aradığınız Telegram sohbet grubunu Telegram’da @sohbet kanalında bulabilirsiniz. Tabi farklı alanlara sahip olan bu gruplar özel ve açık gruplar olabilir.  İstediğiniz alana uygun grubu bulduktan sonra eğer grup açık bir grup ise bu gruba hemen katılabilir. Katıldığınız grupta ilgi alanınıza göre olan konu hakkında bilgi edinip birçok kişi ile aynı anda kaliteli bir iletişim kurulabilir. Daha önce de değinildiği gibi özel gruplara doğrudan davet veya grubun bağlantısının paylaşılmasıyla katılım sağlanmaktadır.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme