Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz
internet

Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz

Telegram’da kişilerin birbirlerine mesaj gönderebilmesinin bazı kuralları bulunmaktadır. Örneğin birisiyle sohbet başlatmanız için onun rehberinde sizin ekli olmanız veya o kişinin görünürlük ayarlarının “Herkes” olarak ayarlı olması gerekir.

Eğer rehberinizde kayıtlı olmayan kişi size mesaj atarak sohbeti başlattı ise siz de ona cevap verebilirsiniz. Bu durumda karşılıklı olarak rehberlerinizde birbirinizin kayıtlı olması gerekmez.

Eğer sizi Telegram’da kaydetmemiş birine mesaj attığınızda üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde bir uyarı mesajı ile karşılaştı iseniz muhtemelen görünürlük ayarlarını hiç kimse veya kişiler yapmıştır.

“Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz” şeklinde bir uyarı mesajı almanızın diğer bir sebebi ise kısa bir zaman dilimi içerisinde çok fazla kişiye dm den mesaj atmak gibi sebeplerle spam yemiş olmanızdır.

Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz çözümü

Bazen herkese açık gruplarda mesaj gönderirken de üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu durumun çeşitli sebepleri olabilir. Normalde herkese açık gruplarda eğer ayarlar buna müsaade ediyorsa insanlar birbirine mesaj atabilir.

Fakat bazı herkese açık gruplar oldukça geniştir ve bu da birbirini tanımayan insanların bazen taciz mesajları atmasına neden olabilir.

Örneğin bir soru paylaşımı grubundasınız. Ortak bir sohbette insanlar görüşlerini paylaşıyorlar. Siz bu grubun üyelerinden bazılarına (sizi rehberde eklememiş olanlara) mesaj atmak istediğiniz zaman üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde bir uyarı mesajı alabilirsiniz.

Çünkü o kişi sizinle özel bir sohbet başlatmak istese zaten sizi rehberine eklerdi. Veya yeni insanlarla sohbetleşmeye hevesli olsa idi görünürlük ayarlarını herkes yaparak tanımadığı kişilerin mesajlarını da alabilirdi.

Eğer üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde bir uyarı ile karşılaşmak istemiyorsanız mesaj atacağınız kişiye sizi rehberine eklemesini rica ediniz. Böylece sorun çözülecektir.

Eğer üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklindeki uyarı ile bu sebeple değil de spam yemeniz nedeniyle aldıysanız onun çözümü de makalenin sonraki kısımlarında anlatılacaktır.

Telegram’da rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerden mesaj alıp almamayı ayarlama

Rehberinizde kaydetmediğiniz kişiler size mesaj gönderebilsin mi, gönderemesin mi bunu belirleyebilirsiniz.

Bunun için;

Telegram uygulamasına girdikten sonra sol üst köşedeki Menü simgesine basın.

Açılan seçeneklerden Ayarlar a basın.

Ayarlar sayfasında Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine basın.

Telefon numarası olan kısma gidin ve görünürlük seçeneğini ayarlayın.

Herkes, hiç kimse ve kişiler seçenekleri bulunmaktadır.

Eğer herkes seçeneğini aktif yaparsanız, tanıdığınız, tanımadığınız herkes size ulaşıp mesaj atabilir.

Eğer kişiler seçeneğini seçerseniz sadece rehberinizde kayıtlı kişiler size mesaj atar, diğerleri mesaj atmak istediğinde üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz şeklinde uyarı ile karşılaşırlar.

Eğer hiç kimseyi seçerseniz telefon numaranızı kimse göremez. Bu durumda insanlar sizi kullanıcı adınızdan bulmalıdırlar. Yani telefon numaranızı gizleyecekseniz bir kullanıcı adı belirlemelisiniz.

Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz sorunu çözümü 2

Eğer Telegram’da spam yediğiniz için bu uyarı mesajı ile karşılaşıyorsanız buna itiraz ederek mesaj engelinizi kaldırabilirsiniz.

Fakat Telegram kurallarını sık olarak ihlal ediyorsanız itiraz etmeniz de fayda etmeyebilir.

Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz uyarısına itiraz etme:

Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz mesajının altında DAHA FAZLA BİLGİ veya (MORE İNFO) butonu olacaktır ona basınız.

Telegram üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz

Spam bot info sayfasına yönlendirilirsiniz ve bu sayfada neden spam yediğiniz açıklanır.

Bu sayfada Katıl a tıklayıp /start yazınız.

Siz bu sayfada “İt’s a mistake” yani bu bir hataydı diyerek spamdan sıyrılmaya çalışacaksınız. Sohbeti İngilizce olarak devam ettirmeniz ve gayet nazik olmanız önemlidir.

Bir miktar İngilizce anlıyor ve yazabiliyor olmanız gerekir. İt’s mistake yazdıktan sonra siz bir bilgilendirme yazısı gelir. Yes olarak karşılık veriniz.

Daha sonra aynı hatayı tekrarlayıp tekrarlamayacağınızı sorar.

Never, no gibi bir cevap veriniz.

Ardından haksız yere şikayet edildiğinize dair bir bilgi veriniz. Örneğin: Someone report me but i have not any wrong. Why limited my account gibi bir şey yazınız.

Eğer ilk spam yemeniz ise 24 saat sonra mesaj engeliniz kalkar ve artık mesaj atarken üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz uyarısından kurtulabilirsiniz.

Eğer insanları rahatsız eder derecede sık mesaj atarsanız veya biri sizi report ederse bu sefer spam kaldırma süreniz daha uzun olacaktır.

İlgili yazı:Telegramda beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim ?

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme