oyun oyna
internet

Telegramdan para kazanmak

Telegramdan para kazanmak isteyenlere yardımcı olmak üzere bu makaleyi hazırladım. Pcrehber.com sitemiz bir para kazanma sitesi olmamakla birlikte teknoloji bilgisi ve merakı bir seviyede olan her kişinin gönlünde bilgi ve becerilerini paraya dönüştürme arzusu yattığı için basit bir Telegramdan para kazanma rehberi hazırladım.

Öncelikle Telegramdan para kazanmak konusunda doğru bilinen yanlışlara değindim ki bazı saçma şeyler ile vakit kaybetmeyesiniz.

Aşağıdaki para kazanma yöntemlerine bel bağlamayınız:

Video izleme, reklam izleme linklerine tıklayıp para kazanmak: Bu tarz para kazanma yöntemleri “ölme eşeğim ölme yaz gelince sana yonca vereceğim” usulüyle insanları üç kuruşa köle yapmayı amaçlamaktadırlar. Kazanılan paralar ya komik rakamlardır veya biriken parayı alamazsınız.

Bitcoin madenciliği linkleri üzerinden para kazanmak: İnsanların sırtından para kazanma yöntemlerinden diğer bir tanesidir. Sistemi kuran parayı kazanır, para kazanacağım ümidiyle sisteme üye olan hayal kırıklığına uğrar.

Telegram gruplarında emek hırsızlığı yaparak para kazanmak: Telif hakkına tabi film, müzik, eğitim dökümanı, lig maçları gibi şeylerin yayınlandığı platformlara Telegram grubundan link vererek, reklamlar üzerinden para kazanılmaktadır.

Telegramdan para kazanmak deyince bir çok kişinin aklına hemen bu iş geldiği için bu türlü para kazanmaya meyleden çok fazla kişi bulunmaktadır.

Telegram’dan korsan işler üzerinden para kazanmak isteyenlerin uğraşacakları en büyük sorun kendi gibi korsan iş yapan diğer kişilerin sabotajlarıdır. Yani böyle bir işe kalkıştığında sizi hemen Telegram’a ve telif hakkını çaldığınız kişi veya kuruma şikayet edeceklerdir.

Sürekli yeniden Telegram hesabı açma, yeniden grup kasma, insanlara sunulacak materyal arama, sizi şikayet edenleri şikayet etme süreci içerine gireceksiniz.

Eğer inat edip Telegram’dan korsan işlerle para kazanma sürecine devam ederseniz bir süre sonra hakkınızda telif davaları açılacak ayrıca para trafiğinden dolayı MASAK yakanıza yapışacaktır.

Özetle; oturduğum yerden para kazanayım istiyorsanız, diğer sosyal medya platformları gibi Telegram da size cazip para kazanma fırsatları yaratmaz.

Telegramdan para kazanmak

Telegramdan para kazanmak için, daha doğrusu tatmin edici bir kazanç sağlamak için herkesin aklına gelebilecek klasik para kazanma yöntemlerinden farklı usullere yönelmek gerekmektedir. Çünkü bir sektöre yönelimin fazlalığı emeği ucuzlatmaktadır.

Telegramdan para kazanmak konusunda benim bakir gördüğüm yani “fırsat” pozisyonunda olan birkaç yöntem bulunmaktadır.

Telegram botu ticareti

Telegram birkaç ay öncesine kadar şimdiki kadar popüler değildi. Şimdilerde ise Telegram’a talep patlaması var. Whatsapp’tan Telegram’a geçenlerin en çok ihtiyaç duyacağı şey grubunu fonksiyel haline getirecek Telegram botlarını aramak olacaktır.

Hali hazırda ücretsiz ve iş görür bazı Telegram botları olsa da insanların taleplerini bu botların tam olarak karşılaması mümkün değildir. İnsanların değişik taleplerine göre tasarlanmış Telegram botlarına ihtiyaç bulunmaktadır.

İyi botların iyi fiyatlara satılacağı günler yakındır…

Telegramdan para kazanmak için bot tasarlamak kulağa uçuk ve uygulamada zor bir fikir gibi gelse de Telegram botu tasarlamak sıfırdan web sitesi tasarlamak veya android uygulamak kadar meşakkatli bir iş değildir. Henüz bu işle uğraşan fazla rakibiniz yok iken bu işe girişmek size avantaj sağlayacaktır.

Mesela Telegram’dan para kazanmak isteyenlere para kazanma botu satabilirsiniz.

Telegram grup, kanal, üye ticareti

Telegram grupları 200 bin kişiye kadar çıkabilmekte, kanallarda ise daha fazla üye bulunabilmektedir. Telegramda görüntülü konuşma, ses kaydı gönderme, gruplarda sesli konferans yapma gibi özelliklerin olması nedeniyle Telegram’ın ticari potansiyeli İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından daha yüksektir.

Sıfırdan grup kurup 300-500 gibi rakamlara çıkmak zordur. Bu nedenle Telegram’da ticari faaliyet yürütmek isteyenlerin hazır üye veya hazır grup ihtiyaçları olmaktadır.

Sıfırdan kanal kurmak yerine sektörel bir telegram kanalını satın almak veya mevcut telegram grubunu, kanalını başka gruplardan parasıyla üye çekerek desteklemek isteyeceklerdir.

Sıfırdan grubu bir seviyeye çıkarmak zordur ancak üç tane benzer kategoride grubunuz var ise bunlardan dördüncüsünü kasmak veya istenilen sayı kadar başka gruba üye devşirmek o kadar zor değildir.

Bu anlattığım şekilde takipçi satışı, sayfa, grup satışı gibi şeyler diğer sosyal medya platformları için yapılmakta olup bu sektör henüz küçük de olsa Telegram için de vardır ve ileride artacaktır.

Bunun ticaretinin yapıldığı ortamlar vardır ve müşteri sıkıntısı da yoktur.

Para kazanma sistemi kurmak

Makalemin başında video izleme veya bitcoin madenciliği linkleri yoluyla Telegram’dan para kazanmaya çalışmanın beyhude işler olduğundan bahsetmiştim. Ama para kazanma sistemini kuran siz iseniz durum başkadır. Genellikle bu tür işlerde asıl parayı kazanan para kazanma sistemi üzerinden başkalarına para kazandırmayı vadedendir.

Şimdilerde lise talebeleri dahi bu tür para kazanma sistemleri kurar olmuşlardır. Yani sanıldığının aksine başkalarına para kazandırmayı vaad eden sistemleri kuran ve işleten kişiler genelde kelli felli teknoloji uzmanları falan değildir. Bunların bir çoğu girişimcilik potansiyeli yüksek ve biraz da sosyal medyanın nasıl işlediğinden haberdar olan lise veya üniversite öğrencileridir.

Ne tür bir para kazanma sisteminden bahsediyoruz?

Örneğin görev yap para kazan, link kısaltma, bitcoin madenciliği veya benzeri para kazanma sistemleri… Sistemin işleyişini tasarlıyorsunuz, bir Telegram grubu oluşturuyorsunuz, para kazanma botlarını entegre ediyorsunuz, ardından bir Youtube videosu çekerek insanlara para kazanma sisteminiz üzerinden nasıl para kazanabileceklerini anlatıyorsunuz…

Paranın adını duyanlar kendiliğinden size geliyorlar. Biraz para da kazanıyorlar, ama aslan payı elbette sizin olacak.

Kimilerini oltanın ucundaki yem ile yetinir, kimileri de oltaya yem takar balık avlar. Bol kazançlar..

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel