Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası
internet

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatasını genellikle +18 kanala veya gruba girmeye çalışırken alırsınız. Her platformda olduğu gibi Telegram’da da +18 veya hassas içerik olarak tarif edebileceğimiz şeylerin peşinden giden insanlar vardır.

Çıplaklık, bahis tarzı şeylere çoluk çocuk kolay erişemesin diye Telegram bir önlem almıştır. 18 yaşında olduğunuzu ve hassas içerik olarak tabir edilen unsurları görmeye hazır olduğu beyan etmeden sizin bazı kanallara girmenize izin vermemektedir.

Eğer henüz böyle bir izin vermediyseniz Telegramdaki +18 kanala girmeye çalışırken This channel cant be displayed because it was used to spread … gibi bir uyarı mesajı ile karşılaşırsınız.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Eğer girmeye çalıştığınız kanal yukarıda bahsedilen türden bir kanal değil ise yani hassas içeriği olan bir kanal değil de örneğin matematik öğrenme, gezi, bilgi, sosyal paylaşım, fikir alışverişi tarzı bir kanal ise sorun sizin kanal tarafından engellenmiş olmanız veya daha önceki bazı hatalı davranışlarınız nedeniyle Telegramdan kısıtlama veya engelleme cezası almanız olabilir.

Bazen birisi hiç farkında olmadan bir hata yapabilir ve Telegram’a şikayet edilince ban yiyebilir veya girmeye çalıştığı gruptan sudan bir sebeple engellenmiş de olabilir. Eğer durumunuz bu şekilde ise Telegram engel kaldırma başlıklı makalemde aradığınız çözümü bulabilirsiniz.

Eğer +18 bir Telegram’a girmeye çalışırken bu kanal görüntülenemiyor hatası aldıysanız bu sorunu nasıl çözebileceğinizi garantili ve denenmiş bir yol üzerinden anlatacağım. Ama çözüm formülüne geçmeden önce bir uyarı yapmak istiyorum.

Telegram’dan para kazanmak başlıklı makalemde Telegramdan para kazanmanın bazı yöntemlerine değinmiştim. Bunlardan bir tanesi de Telegram kanallarında uygunsuz içeriklere ait linkler paylaşıp bunlar üzerinden para kazanmaktır.

Çoğu kişi haz peşinde koşarken açılan reklam pencerelerini umursamaz. Sorun şu ki bu tür linkleri yayınlayanlardan bazıları reklamları paravan olarak kullanmakta, (Reklamdan gelecek birkaç kuruş ile yetinmemekte, daha fazlasını istemektedir) bir taraftan reklam penceresi açılırken eş zamanlı olarak telefonunuza trojan virüs sızdırılmaktadır.

Bu sayede telefonunuza dışarıya veri sızdıran bir ajan yerleştirilmektedir. Bu tür virüs programlarının bazı işlevleri şunlardır:

Birincisi;Telefonunuzdan internete girerken internet sitelerine girişte kullandığınız şifreleriniz ve kişisel verileriniz Google chome, firefox gibi internet tarayıcılarında depolanır. Böylece mail hesabınıza, alışveriş sitelerine, sosyal medya hesaplarınıza, forumlara vs otomatik giriş sağlanır, kredi kartı bilgileriniz alışveriş sitelerinde otomatik olarak yazılır.

Bu tür bilgiler telefonunuza inen trojan virüsleri üzerinden dışarıya sızmakta ve sosyal medya hesaplarınız başkaları tarafından çalınmaktadır.

İkincisi; Trojan virüsleri telefon kameranıza erişim sağlayabilmektedir. Yani siz telefonda yetişkin filmi izlerken birileri de sizi izleme imkanına sahip olmaktadır.

Üçüncüsü; Trojan virüsleri telefonunuzun galerilerine ulaşım sağlamakta ve özel fotoğraflarınızın videolarınızın dışarıya sızmasını sağlamaktadır.

Telefona video indirmek trojan virüsü indirmeyi daha da kolaylaştırmakta çünkü virüs film indirilirken paketin içinde inmektedir. Filmi online izlerken de virüs inebilmektedir.

Açık konuşmak gerekirse insanlar adult içeriğe odaklandıklarında, dikkatlerini virüse vermeleri zordur.

Soru: Hani Telegram uçtan uca şifreli bir yerdi ? Telegram’dan telefonuma virüs iner mi ?

Cevap: Siz +18 Telegram grubunda iken aynı zamanda dokunduğunuz link üzerinden Telegram’la alakası olmayan illegal bir internet sitesine yönlendirilmiş oluyorsunuz. Bu tür illegal web siteleri uzun ömürlü değildir, genellikle kısa sürede mahkeme kararıyla kapatılırlar. Ancak kısa sürede benzer domainle yeniden açılırlar.

Telegram ortamının dışına çıkıldığında telefonunuza virüs inmesi mümkündür.

Soru: Daha önceden de hassas içerikleri izledim, şimdiye kadar başıma bir şey gelmedi ?

Cevap: Sizin gibi bu tür içeriklere ilgi duyan çok sayıda insan olduğu için size sıra gelmemiş olabilir. Öte yandan kişisel verilerinizin dolaşımda olması da mümkündür. İnternet piyasasıyla ilgilenenlerin bildiği üzere “çerez pazarı” denilen bir pazar vardır. Bu pazarda çerezler üzerinden toplanan veriler alınıp satılmakta ve zamanı gelince işlenmektedir.

Ayrıca insanlara ait özel veriler de toplu olarak alınıp satılmaktadır. Bu tür verileri satın alanlar çöpten plastik veya metal ayıklar gibi işlerine yarar verileri ayıklamakta ve zamanı gelince bunları kullanmaktadırlar. Şimdiye kadar başınıza bir şey gelmediyse, daha sonra gelmeyeceği anlamına gelmemektedir.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası çözümü

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatasını telefonunuza Nicegram indirerek çözebilmektesiniz.

Appstore a girerek Nicegram kelimesini aratınız. Çıkan sonuçlardan Nicegram ı bulunuz ve indiriniz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Nicegram ı indirdikten sonra bu uygulamaya giriniz. Sizden telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecektir.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Telefon numaranızı girdikten sonra doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu girerek doğrulama yaparsınız.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Daha sonra Telegram’a giriş yapınız ve NICEGRAM_BOT araması yapınız.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Nicegram bot çağrıldıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa açılır. Sayfadaki Nicegram uygulama linkine basınız.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Açılan sayfada Log in with Telegram seçeneğine basınız.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Aşağıdaki resimde gösterilen sayfa açılır. Bu bir bilgilendirme sayfasıdır. Özetle der ki Nicegram uygulamasını Telegram a entegre etmek için telefon doğrulaması gerekiyor. Telefon numaranızı yazın ve gelen kodu doğrulama ekranına yazın. Telefon numaramızı yazdıktan sonra bu sayfayı Next ile geçiyoruz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Aşağıdaki resimdeki gibi bir mesaj gelir.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Sonraki aşamada Confirm e basıyoruz. Accepted yazınca confirm işlemi tamamlanır.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Confirm işlemi tamamlandıktan sonra Nicegram uygulamasına giriyoruz.

Artık son aşamaya geldik. Nicegram uygulamasına girdikten sonra aşağıdaki sayfa bizi karşılayacaktır. Her iki seçeneğe de onay veriyoruz yani yeşil yapıyoruz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası

Bu seçenekleri Türkçe’ye çevirirsek;

  • Birincisinde Ben 18 yaşından büyüğüm diyor.
  • Diğerinde hassas içeriği bana göster diyor.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuzdan Telegramı siliyorsunuz Telegram’a Nicegram üzerinden giriş yapıyorsunuz. Bu işlem yaş sınırını sizden kaldırıyor, her türlü Telegram kanalına girebiliyorsunuz ama aynı zamanda araya Nicegram ı sokarak Telegram güvenliğinden taviz veriyorsunuz.

Bu konuyla ilgili olarak;

Telegram video indirme, Telegram ses kaydı gönderme, Telegram görüntülü konuşma yapma konulu makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Ayrıca tövbe etmek istersniz aşağıda tövbe duası verilmektedir:

Estağfirullah. Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü’t-tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidâyete lenâ, innehû, hüve’t-tevvâbü’r-rahîm.

Manası:

“Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur’ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm’dır.”

Ayrıca bir ayet:

Zümer suresi 53. Ayette mealen şöyle diyor:

De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”

Not: Allah dilerse tüm günahları bağışlar, ama göz göre göre, bile bile günaha girmemek gerekir. Çünkü bağışlayacağı garanti değildir. Tövbenin kabul edilme şartlarından ikisi, işlenen günahtan pişmanlık duymak ve bir daha işlememeye azmetmektir.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel