Telegram da numara görünüyor mu
internet

Telegram da numara görünüyor mu ?

Telegram da numara görünüyor mu yoksa gizli mi tutuluyor ? Bu durum tamamen size bağlı. Telegram’da Gizlilik ve Güvenlik kısmından telefon numaranızın görünüp görünmeyeceğini ve kimlerce görünebileceğini ayarlayabilirsiniz.

Telegram da numara görünüyor mu ?

Diyelim ki Telegram’ı yükledikten sonra telefon numaranızın görünüp görünmemesi ile ilgili herhangi bir ayar yapmadınız. Bu takdirde Telegram’daki numaranız görünür mü yoksa gizli mi kalır ?

Eğer bu konuda herhangi bir ayar yapmadıysanız Telegram’daki numaranız kişileriniz tarafından görünür. Görünmemesi için telefon numarası görünürlük ayarını hiç kimse yapmanız gerekmektedir.

Telegram telefon numarası gizleme

Telegram’da telefon numarası gizleme işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz:

Telegram uygulamasına girdikten sonra menüye ulaşmak için sol üst köşedeki menü işaretine (üç yatay çizgi) dokunun.

Telegram da numara görünüyor mu

Menüdeki seçeneklerden çark simgesi ile gösterilen Ayarlar a dokunun.

Telegram da numara görünüyor mu

Ayarlar sayfasında bulunan Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine dokunun.

Telegram da numara görünüyor mu

Gizlilik ve Güvenlik sayfasında Gizlilik alt başlığı altında bulunan Telefon Numarası seçeneğine dokunun.

Telegram da numara görünüyor mu

Eğer daha önceden telefon görünürlüğü ile ilgili bir ayar yapmadıysanız aşağıdaki resimdeki gibi Telefon numaramı kimler görebilir ? başlığı altında Kişilerim seçeneğini seçilidir.

Telegram da numara görünüyor mu

Eğer telefon numaranız herkesten gizlensin istiyorsanız Hiç Kimse yi seçiniz ve sağ üst köşede bulunan onay (tik) işaretini seçiniz.

Telegram da numara görünüyor mu

Gizlilik ayarlarınızda telefon numaranızın görünürlüğü Hiç kimse olarak ayarlanır.

Telegram da numara görünüyor mu

İsterseniz Ayrıcalık ekle kısmından istisnai olarak telefon numaranızı görebilecek kişileri seçebilirsiniz veya telefon numaranızı göremeyecekleri belirleyebilirsiniz.

Telegram da numara görünüyor mu

Telegram da numara görünüyor mu konusuna açıklık getirdik. Ancak gizlilik konusuna önem veriyorsanız birkaç sorunun daha cevabını öğrenmeniz iyi olacaktır.

Kişileri eşitle ne demek ?

Telegram’da kişileri eşitle kavramı telefon rehberinizdeki kişilerinizin Telegram’daki kişilerle eşitlenmesi, yani rehberinizdeki kişilerin tamamının Telegram’a aktarılmasıdır. Eğer rehberinizdeki tüm kişilerle Telegram’da yüzgöz olmak istemiyorsanız kişileri eşitle yapmayınız.

Öte yandan kişileri eşitle yaparsanız Telegram’da tek tek kişi eklemeyle uğraşmazsınız.

Telegram’da katıldığım grupları kimler görebilir ?

Birilerinin sizi Telegram’da yakın takibe alması rahatsız edici olabilir. Örneğin hangi gruplara katıldığınızı bilselerdi, hemen oraya damlayıp taciz edebilirlerdi. Neyse ki kişileriniz sizin hangi gruplara katıldığınızı göremezler.

Bununla birlikte aynı gruptakiler doğal olarak birbirlerini görebilir. Yabancı kişilerin sizi bir gruba eklemesini istemiyorsanız Ayarlar/ Gizlilik ve Güvenlik yolunu izleyerek Gruplar seçeneğine dokunun ve Herkes seçili ise Kişilerim seçiniz.

Telegrama katıldı bildirimi kimlere gider ?

Telegram’a katıldığınızda rehberinizde olan kişilerin tamamına Telegram’a katıldığınıza dair bildirim gider.

Telegram’da secret chat nedir ?

Secret chat yani gizli sohbet özelliği sayesinde iki kişi Telegram’da uçtan uca şifreli şekilde mesajlaşabilir. Bu mesajlar Telegram sunucusuna yazı olarak değil şifreli kodlar şeklinde gider ve bu sohbetlerin içeriğini Telegram da dahil olmak üzere hiç kimse ele geçiremez.

Secret chat başlatmak için görüştüğünüz kişinin üzerine bastığınızda açılan en altındaki “Gizli sohbeti başlat” butonuna basmanız gerekir.

Telegram takip edilebilir mi ?

Telegram kişisel verilerin korunmasına önem veren bir uygulamadır. Başka birinin Telegram hesabına sızmak, hacklemek neredeyse imkansızdır.

Ancak bazı telefon takip yazılımları ve casus yazılımlar başkasının telegram mesajlarını görebilmeyi, Telegram üzerinden paylaşılan dosyaları görebilmeyi ve Telegram kişi listesini görebilmeyi vaat etmektedirler.

Bir çok casus yazılım genelde yapabileceğinden fazlasını vaadeder. Ancak Telegram da dahil olmak üzere bir çok mesajlaşma platformu casus yazılımlar ile takip edilebilmektedir.

Ancak Telegram mesajlarını takip edebilmek için casus yazılımın o kişinin telefonuna yüklenmesi gerekmektedir.  Çünkü casus yazılımlar aslında Telegram şifresini kırmamakta sadece telefona ulaşan verileri başka bir cihaza aktarmaktadırlar.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 2 Yorumu Var

  1. Musa Cevapla

    Telagramda numara yayılır mı ?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme