Telegram numarasız kayıt olma
internet

Telegram numarasız kayıt olma

Telegram a numarasız kayıt olmak, daha doğrusu kendi numaranızı kullanmadan fake/sanal bir numara ile kaydolmak mümkündür.

Üyelik gerektiren web siteleri ve uygulamalar genellikle bir telefonla sadece bir adet hesap açmaya izin verdiklerinden zamanla sanal numara veya fake numara üreten servisler, uygulamalar ve web siteleri ortaya çıkmışlardır.

Bir yere kaydolurken kendi numaramızı vermekten çekiniyorsak veya zaten kendi numaramızla kaydolduğumuz için yeni bir hesap açmak istediğimizde başka bir telefon numarası gerektiği için bu tür sanal numaralar çok işe yaramaktadırlar.

Telegram’da da her hesap için ayrı bir telefon numarası gerekmektedir. Peki hiç numara olmadan yani telefon numarasız olarak Telegram’a kaydolmak mümkün mü ?Hayır mümkün değildir, çünkü kaydolurken Telegram’ın kod göndereceği bir telefon numarası gerekmektedir. Kaydolurken telefon numarası yazmadığınızda sonraki aşamaya geçemezsiniz.

Öte yandan telefon numarası sadece Telegram’a kaydolurken gereklidir. Daha sonra lazım olmamaktadır. Bu yüzden de Telegram’da ek hesap açmak isteyenler veya telefon numarasına Telegram ortamında ulaşılmasından endişe edenler sanal telefon numarası tercih etmektedirler.

Neden Telegram a numarasız kayıt olmak isteriz ?

Birincisi telefon numaramızın bir mesajlaşma ortamında başkalarınca görülmesi istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilir. Örneğin sizi kafaya takıp gece gündüz arayarak taciz edecek sapıklar türeyebilir.

Şimdilerde birinin telefon numarasına ulaştığınızda ip uçlarını takip ederek onun konumunu, adresini, ailesini, hobilerini, ne iş yaptığını ve daha bir çok şeyi çok kısa sürede öğrenebiliyorsunuz. Bu nedenle telefon numarası gizliliği çok önemlidir.

İkinci olarak da diyelim ki Telegram’da bir hesabınız var ama bir veya daha fazla hesap daha açmak istiyorsunuz. Her birisi için farklı telefon numarasına ihtiyacınız olacaktır. Çoğu kişi Telegram’da tek bir hesap ile yetinir ama birden fazla hesap sahibi olmak isteyenlerin sayısı da az değildir. İnsanların birden fazla Telegram hesabı sahip olmak istemesinde ve bu hesapları gizli tutmak istemesinde haklı gerekçeleri olabilmektedir.

Telegram a fake numara ile nasıl kayıt yapılır ?

Telegrama fake numara ile kayıt olmayı sağlayan bir çok uygulama ve web sitesi bulunmaktadır. Bunun için 3 yöntem kullanabilirsiniz.

  • Birinci yöntem Google Voice uygulaması üzerinden Telegram doğrulama kodunu almak,
  • İkinci yöntem bir fake numara uygulaması üzerinden Telegram doğrulama kodunu almak,
  • Üçüncü yöntem bir numara onaylama web sitesi üzerinden Telegram doğrulama kodunu almak,

İlk iki yöntemin temel mantığı aynıdır:

Telegram’ın doğrulama kodunu fake numaraya, fake numarayı da geçici olarak kendi cihazınıza yönlendiriyorsunuz. Cihazınıza gelen Doğrulama kodunu da Telegram’a girerek kaydınızı oluşturuyorsunuz.

Öncelikle Telegram’a kayıt olma işlemini hatırlayalım. Diyelim ki zaten bir Telegram hesabınız var ve yeni bir hesap açmak istiyorsunuz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edersiniz:

Telegram’a giriş yaptıktan sonra ana menüde iken Hesap ekle ye basıyoruz.

Telegram numarasız kayıt
Telefon Numaranız diye bir sayfa gelecektir. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere bu sayfada bizden telefon numarası istenmektedir. E posta veya başka bir şey özerinden doğrulama seçeneği bulunmamaktadır.

Telegram numarasız kayıt
Telefon numarasını girince telefona kod gönderilmekte ve biz o kodu girince kayıt için sonraki aşamaya geçilmektedir. Sonraki aşamada adınızı soyadınızı girince Telegram’a kayıt işlemi tamamlanmaktadır.

Telegram’a kendi nujmaranızı vermeden kaydolmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Birinci yöntem : Google Voice uygulaması ile telefon doğrulamasını yapma

Telegram’a kayıt için kendi numaramızı vermeyeceksek fake bir numara vermemiz lazımdır. Fakat fake numara kullanınca doğrulama kodu nasıl bize gelecek ? İşte Google Voice bu sorunu çözmektedir. Yani Google voice uygulaması geçici olarak bizim cihazımız yerine geçmekte, Telegram’a kayıt olurken verdiğimiz fake numaraya gönderilen doğrulama kodu Google voice üzerinden bize gelmektedir.

Bu konuda bir sorunuz olacağını tahmin ediyorum. Fake numarayı nereden edineceksiniz ? Fake numara edinmek tahmin ettiğiniz kadar zor değildir. Arama motoruna ABD fake numarası alma yazdığınızda size yol gösteren bazı internet siteleri çıkacaktır. (Google voice ABD telefon numarası ile çalışmaktadır)
Ücretsiz olarak bir tane fake ABD telefon numarası edinebilirsiniz.

Google Voice i kullanmanız için gmail hesabınız olması gerekir ve Google Voice uygulamasını yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Sistem özetle şu şekilde çalışmaktadır:

Google tarayıcısında gmailinizle oturum açtıktan sonra Google voice e gidiyorsunuz ve oraya bir fake numara kaydediyorsunuz veya seçiyorsunuz.

Ardından o fake numarayı Telegram hesabı açarken telefon numarası istenen yere yazıyorsunuz.

Telegram fake numaraya doğrulama kodunu gönderiyor. Siz o doğrulama kodunu Google voice penceresinden alıp Telegram’da doğrulama kodu istenen yere yazıyorsunuz. Daha sonra Telegrama kayıt işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

İkinci yöntem: Fake numara uygulaması ile telefon doğrulamasını yapma

Bu yöntem bana biraz daha kolay geldi. Youtube da bir arkadaş nasıl yapıldığını anlatmış. Yazıma o videoyu da ekledim. (Kesin Bilgi kanalına teşekkür ederim)

Ancak bu tür uygulamaların ne derece güvenilir olduğu şüphelidir. Telegrama fake numara ile kayıt olayım derken daha başka bilgilerinizi kaptırabilirsiniz.

İşlem adımları şu şekildedir:

Şu linkteki 2ndline uygulamasını yükleyiniz.

Uygulamaya girdikten sonra SİGNUP bölümünde mail ve şifrenizi yazarak alttaki Create butonuna basınız. (Sakın mailinizin gerçek şifresini girmeyiniz, başka bir şifre yazınız)

Verify Your Account sayfası gelecektir. Continue e basınca sizin robot olmadığınız doğrulanır.

Sonraki sayfada Not now seçeneğine basınız. (Neden setup seçeneği var anlamadım ?)

Telegram numarasız kayıt olma
Not now seçeneğini seçtiğiniz için bir uyarı mesajı gelecektir. Skip deyip geçiniz.

Sonraki sayfada lokasyonunuzu kullanma izni ister. Don’t use location a basınız.Yani izin vermeyiniz.

Telegram numarasız kayıt olma
Yine bir uyarı gelecektir, yine skip e basınız.

Sonraki sayfada Choose a phone number yani telefon numarası seçin yazısı olacaktır. Bize bir ABD telefon numarası gerekiyor. Kutuya 602 yazıp Continue e basınız.

Telegram numarasız kayıt olma
Sonraki sayfada numaralar gelecektir. Bir tanesini seçip continue e basınız.

Telegram numarasız kayıt olma
Fake numaramızı almış olduk. Şimdi bu numarayı Telegram’a kayıt için kullanacağız. Telegram a kaydolurken telefon numarası istediği yere bu fake numarayı yazınız. Bu ABD telefon numarası olduğu için başına ülke kodu +1 yazınız. Ardından Kişileri eşitle seçeneğini pasif yaparak ekranın altında ok işareti ile gösterilen DEVAM a basınız. Kişileri eşitle aktif olursa telefon rehberinizdeki kişilerin tamamı Telegram kişilerine eklenir, ayıklamak zorunda kalırsınız, o yüzden tiki kaldırıp pasif yapmanız gerekmektedir.

Telegram numarasız kayıt olma
DEVAM a basınca Telegram sizin yazmış olduğunuz fake telefon numarasına doğrulama kodu gönderir ve telefonunuzda doğrulama sayfası açılır.

Telegram numarasız kayıt olma
Bu kodu doğrulama kodunu giriniz.

Telegram numarasız kayıt olma
Sonraki sayfada Telegram’da kullanmak istediğiniz adı giriniz, soyadınızı girmenize gerek yoktur.

Telegram numarasız kayıt olma
Sonraki sayfada Telegram’a hoşgeldiniz yazar. Yani kaydoldunuz.

Telegram numarasız kayıt olma

Üçüncü yöntem: Numara onaylama sitesi üzerinden Telegram’a kayıt olma

Yukarıda anlatılan işlem adımları size uzun geldiyse Telegram’a numarasız kayıt için bir numara onay sitesini tercih edebilirsiniz. Arama motoruna numara onay yazdığınızda karşınıza bir sürü numara onay sitesi çıkacaktır.

Bu numara onay siteleri sosyal medya siteleri ve uygulamalarına numarasız olarak kayıt olabilmenizi sağlamaktadırlar. Temel olarak yaptıkları şey yukarıda anlatılanların aynısıdır. Bir yazılım kullanarak fake numara ile doğrulama yapmaktadırlar. Elbette bunun cüzi de olsa bir fiyatı vardır.

Fake numara ile numara doğrulamasını ücretsiz olarak yapan web siteleri de vardır. Bazen verdikleri fake numara işe yaramaz ama birkaç denemeden sonra işinizi görür. Bunlardan bir tanesi FreePhoneNum.com dur.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 2 Yorumu Var

  1. Red Cevapla

    Efendim sormak istediğim şey bu yasal mı. telegram ı sanal numara ile açmak tek seferlik kod ile açmak telegram kurallarına aykırı bir durum mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak pp büyütme