Telegram hesabı silinince engel kalkar mı
internet

Telegram hesabı silinince engel kalkar mı ?

Bir çok sosyal medya ve mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi Telegram’da da engelleme seçeneği mevcuttur. Size ulaşmasını istemediğiniz bir kişiyi Telegram’da engelleyebilirsiniz veya isterseniz engelini kaldırabilirsiniz.

Aynı şekilde eğer siz Telegram’da saplantılı davranışlar sergiliyor veya başkaları tarafından şikayet edilmenize sebep olan bazı sakıncalı eylemlerde bulunuyorsanız Telegram sizi de belli bir süreliğine engelleyebilir.

Telegram’da engellenmek acı veren bir durumdur çünkü Telegram üzerinde iletişim kurulan kişilerin diğer iletişim araçları bizde mevcut olmayabilir, yüz yüze görüşme seçeneği de olmayabilir.

Bu durumda bir yanlış anlama sonucu engellendiyseniz, sizi engelleyen kişiye derdinizi anlatma seçenekleriniz oldukça sınırlı ve zor olmaktadır.

Telegram’da birisi tarafından engellenen veya Telegram tarafından ban konulan kişilerin genelde bu duruma tepkisi engelini kaldıracak yöntemler aramak olmaktadır.

Bu konuda denenen bir yöntem Telegram hesabını silip yeniden açmaktır.

Telegram hesabı silinince engel kalkar mı ?

Eğer Telegram’da biri tarafından engellendiyseniz hesabınızı silip yeniden açmanın engellemeyi kaldırma yönüyle bir faydası olmayacaktır.

Çünkü Telegram’a bir numara ile kaydoluyorsunuz ve engellenen şey bu numara olmaktadır. Yine aynı numara ile kaydolduğunuz zaman engelleme açısından değişen bir şey olmayacaktır.

Kullanıcı adı veya isim değiştirmenizin engelinizin kalkmasına bir faydası olmayacaktır.

Telegram hesabı silinince engel kalkar mı ? sorusu Telegram tarafından ban yiyenler tarafından da sorulmaktadır. Bilindiği üzere bilgisayar veya telefonda bir sorun olduğu zaman bazen kapatıp açmak sorunu çözebilmektedir.

Bu mantık ile “Acaba engellenen Telegram hesabımı silip yeniden aynı numara ile hesap açsam hesap geçmişim silinir mi, yediğim ban kalkmış olur mu ?” diye sorulmaktadır.

Maalesef Telegram hesabınızı silmenizin Telegram engeli kaldırmaya bir faydası olmayacaktır. Çünkü Telegram silinen hesapları dahi listesinde tutar. Bu hesapların ban süreleri devam eder.

Eğer Telegram engelinizi kaldırmak istiyorsanız başka bir numara ile veya sadece Telegram’a kayıt olmada kullanabileceğiniz fake bir numara ile hesap açabilirsiniz.

Hesap açarken kullandığınız telefon numarası fake olsa bile hesabınız gıcır yani sıfır kilometre olduğundan onun bir engeli olmayacaktır.

Telegram engelini kaldırma veya başka sebeplerle Telegram hesabını birkaç kere silip yeniden hesap açmaya çalışırken “üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz” hatası alanlara fake numara ile hesap açmanın nasıl mümkün olduğunu açıklamıştım.

Bu konuda Telegram üzgünüz hesabınızı kısa süre önce birden fazla kez sildiniz başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 4 Yorumu Var

 1. Onur Cevapla

  Normalde hesabı silip yeniden alınca engelleyen kişinin engeli kalkmış oluyordu ama başka bir numarayla denedim,ikinci seferde ilk defa engel kalkmadı.Bu nasıl oldu?Telegram numarayı hafızada mı tuttu yani?

 2. Onur Cevapla

  Normalde hesabı silip yeniden açınca engelleme kalkıyordu ama bu sefer farklı bir numarayla ikinci denememde olmadı.Nedeni nedir?

  • Suzan Durna Cevapla

   Merhaba size birşey soracağım . ben biri tarafından engellenmiştim. Hesabımı sildim bi kaç gün kullanmadım tekrar yükledim bi baktım engelim kalkmış
   ,hesabı sildiğim,içinmi,kaldırıldı yoksa kişi,mi,engelimi,kaldırdı,bir fikriniz varsa aydınlatırmısınız beni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak pp büyütme