Genel

Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu Çözümü

Windows 10 hoparlörden gelen cızırtı sorununu çözmek için yapmanız gereken bir takım işlemler vardır. Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu Çözümü için öncelikle sizlerle paylaşacağımız şu işlemleri takip etmenizde fayda var;

  • Bilgisayarınızı sağ alt kısmında yer alan ses simgesine sağ tıklayınız.
  • Daha sonra simgeye erişimin ardından kayıttan yürütme aygıtlarını seçmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise karşınıza bir liste çıkacaktır ve buradan hoparlörü seçmeniz gerekecektir.
  • Daha sonra özelliklere tıklayarak üst kısımda açılan sekmelerden geliştirmeler seçeneğine tıklayınız.
  • Burada karşınıza çıkacak olan anlık mod özelliğini devre dışı bırakın.
  • Son süreçte ise tüm ses efektlerini engelle özelliğini aktif hale getirerek cızırtı sorununu giderebilirsiniz.

Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirmeniz durumunda Windows 10 yüklü olan bilgisayarınızda artık cızırtı sorunu olmayacaktır. Bilindiği üzere Windows 10’un gelmesiyle beraber sadece ses özelliklerinde değil bir takım oyunlarda da kasma veya oyundan atma gibi problemler yaşanmaya başlanmıştır. Fakat kullanıcılar daha çok Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu Çözümü için araştırma yapmakta ve yukarıda paylaştığımız bilgiler eşliğinde işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinde bu soruna kalıcı bir çözüm bulabilmektedir.

Windows 10 Ses Sorunları ve Çözümü

Windows 10 kullanıcıları bazı ses sorunlarıyla da karşı karşıya kalmaktadır. Şimdi de bu sorunlarla ilgili genel bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Öncelikle ses driver güncellemesi yaparak bu problemin önüne geçebilirsiniz. Windows 10 yüklenmesinden sonra ses sorunu yaşayanlar bilgisayarıma sağ tıklayarak özelliklere giriş yapmalıdır. Ardından da hoparlör kısmına erişmeli ve karşınıza çıkan menüden ‘sürücü yazılımını güncelleştir’ seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra driver’ı internetten ara sekmesine gelebilir ve güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamaları tamamladıktan sonra ise bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu Çözümü ile ilgili olarak bir diğer seçenek, driver servis uygulamasının tekrar başlatılmasıdır. Yukarıda paylaştığımız işlemin ardından hala ses gelmiyorsa o halde driver servis uygulamasına giriş yapmalısınız. Bunun için de ‘çalıştır’ uygulamasını açmalı ve açılan pencereye ‘services.msc’ yazarak entere basmalısınız. Karşınıza çıkan menüde aşağıya doğru inerek Windows ses ve Windows ses bitiş noktasına tıklayınız. Daha sonra sol kısımda yer alan ‘yeniden başlat’ seçeneğine tıklayarak PC’yi tekrar başlatmanız yeterli olacaktır.

Son seçenek ise sistemi yenilemek olacaktır. Eğer sizlerle paylaştığımız her 2 yöntemde başarılı olamadıysanız denetim masasına girerek ses seçeneğine tıklayabilirsiniz. Daha sonra hoparlöre sağ tıklamalı ve özelliklere erişebilirsiniz. Buradaki ayarlarınızı ses efekti sekmesine gelerek Windows varsayılan ayar olarak değiştirmeli ve tamama basarak işlemi sonlandırmalısınız. Elbette son süreçte PC’yi yeniden başlatarak Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu Çözümü ile ilgili gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Tüm bu yöntemleri kullanarak sizler de ses sorunu yaşamadan hem oyun oynarken hem de müzik dinlerken artık cızırtı problemiyle karşılaşmaz ve uzun süreli kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak