Genel

LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözümü

LoL oyuncuları oyunu yükledikten sonra kısayola tıkladığı zaman oyunun açılmamasıyla ilgili pek çok şikâyette bulunmaktadır. Bu konuda LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözümü bilgilerini sizlerle paylaşırken aynı zamanda oyunun sorunsuz bir şekilde nasıl çalışacağını da aktarıyor olacağız. Ayrıca oyunun kısayoluna defalarca tıklamak, açılma sorununun önüne geçmemektedir. Sorunla ilgili önceliğiniz, sistemi geri yüklemek ve başarılı bir şekilde tekrar oyuna giriş yapmak olmalıdır. Eğer bu çözümle beraber tekrar oyuna giriş problemi yaşıyorsanız o halde yazımızın devamında detaylı bilgilere ulaşmanız gerekecektir.

LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözümü hakkında yapmanız gereken ikinci işlem, görev yöneticisini açarak oyunla ilgili exe’leri kapatmak olmalıdır. Bu işlemden sonra oyunu yönetici olarak tekrar başlatmalısınız. Eğer bu işlem sonucunda da başarılı olamazsanız uyumluluk ayarlarında bir takım değişiklikler yapmalısınız. Son olarak Windows 8 güncellemesi yaparak tekrar oyunu kurmanızda yarar var.

LoL açılma sorunu yaşayan oyuncular bir diğer metot olan dosya konumu üzerinden işlem yapabilmektedir. Bu yöntemde ilk olarak LoL dosyasının olduğu konumu açarak rads, Project ve lol Project dosyalarını silin. Daha sonra tekrar oyuna bağlanmaya çalışır. Eğer yine oyun açılmıyorsa lol launcher dosyasını da silmeniz gerekecektir. Daha sonra PC yeniden başlatarak oyuna giriş yapmaya çalışabilirsiniz. LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözümü son zamanların en çok araştırma yapılan konularından olduğu için farklı alternatifler üretilmeye devam edilmektedir.

LoL Client Açılmıyor Sorunu Kesin Çözümü

Kesin çözüm için yapılması gereken tek bir işlem mevcuttur. O da güvenlik yöneticisi üzerinden işlem yapmaktır. Uygulamadan önce 1 defa oyunu açmayı deneyin ve ardından görev yöneticisini açın. Daha sonra işlemler bölümüne girerek açıklama alanında LOL yazan işlemlerin tamamını sonlandırın. Ardından oyunu yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Bu seçenek LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözümü için mutlaka başvurulması gereken bir uygulamadır ve denenmiştir.

LoL oyuncuları, gerek forumlarda gerekse oyunun kendi forum sitesinde bu tür konulara yer vermektedir. Yani yaşadıkları sorunu tüm detaylarıyla anlatarak diğer oyunculara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu tür sorunlar için esas çözüm aslında diğer oyunları da yönetici olarak çalıştırmaktır. Bilgisayarınız üzerinden sizlerle paylaştığımız bu yöntemleri kullandığınızda herhangi bir sorun yaşamadan oyuna anlık girişler sağlayabilir ve başarılı bir şekilde oynayabilirsiniz.

LoL açılmama sorunu daha çok görev yöneticisi olarak çalıştırılmamasından kaynaklanır. Bu yüzden sizlerle paylaşılan bilgiler doğrultusunda işlem yapmalı ve oyunu gerekirse silerek tekrar kurmalısınız. Yapacağınız tüm işlemlerden sonra ise bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Online oyunların neredeyse tamamında bu tür sorunlarla beraber oyundan kopma, kasma veya oyuna giriş yapamam gibi problemler yaşanabilmektedir. DirectX programıyla beraber ekran kartı güncellemesi yaparak sorunları çözebilir ya da LoL gibi oyunlarda görev yöneticisinden giriş yaparak soruna net çözüm bulabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak