Genel

Vestel Venüs tek numara engelleme

Vestel Venüs telefonlar hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı telefonlardır. Ancak numara engelleme seçenekleri kısıtlıdır. Örneğin tek bir numarayı engellemeye çalıştığımızda cihazın işletim sistemi üzerinden bunun mümkün olmadığını sadece gelen aramaları tamamıyla engelleme seçenekleri bulunduğunu görmekteyiz.

Bu nedenle Vestel Venüs serisi telefonlarda tek numara engelleme işlemi için uygulama yüklemek zorundayız. Ücretli bir uygulama satın almak zorunda değiliz uygulamada çıkan reklamlara razı olduğumuzda ücretsiz olarak bir numara engelleme uygulaması kullanabiliriz.

Numara engelleme konusunda yaygın olarak tercih edilen uygulamalardan birisi Calls Blacklist adlı uygulamadır. Basit bir arayüzü ve anlaşılır seçenekleri vardır. Kullanması da kolaydır.

Vestel Venüs tek numara engelleme nasıl yapılır ?

Calls Blacklist uygulamasını yüklüyoruz. Uygulamayı açınca aşağıdaki ekran ile karşılaşacağız. Uygulamanın menüsünde üç seçenek bulunmaktadır:

KARA LİSTE

GÜNLÜK

PROGRAM

Sony xperia m5 numara engelleme

Uygulama üzerinden mesaj atmayı serbest bırakıp aranmayı engellemek veya tersini yapmak mümkündür. Aramalar ve SMS şeklinde iki seçenek vardır. Her ikisini ve birini aktif etmek mümkündür.

Calls Blacklist uygulamasında tek bir numarayı engellemek için KARA LİSTE kısmına girmek gerekir. Aşağıdaki resimde gösterildiği üzere ekranın sağ alt köşesinde büyük bir + simgesi vardır. Ona dokununca engelleme seçenekleri çıkacaktır.

 

Sony xperia m5 numara engelleme
Aşağıdaki resimde gösterildiği üzere Ekle başlığı altında birkaç tane seçenek çıkacaktır. Tek bir numarayı engellemek için Numarayı gir e basıyoruz. (İsterseniz diğer seçenekleri de kullanabilirsiniz) Sony xperia m5 numara engellemeEngelleyeceğimiz numarayı yazıp alttaki mavi tik sembolüne dokunuyoruz.

Sony xperia m5 numara engelleme
Vestel Venüs tek numara engelleme işlemi böylece tamamlanmış olur. Engellenen numara aradığında bizim telefonumuz çalmaz ama uygulamanın GÜNLÜK kısmına arama kaydı düşer. Hangi numaraları engellediğimizi görmek için KARA LİSTE kısmına girmeliyiz.

Sony xperia m5 numara engelleme
Vestel Venüs numara engelleme kaldırma nasıl yapılır ?

Numara engelleme işlemini iptal etmek için KARA LİSTE ye giriyoruz ve o numaraya dokunup Sil diyoruz. Engelleme kaldırma bu şekildedir.

Sony xperia m5 numara engelleme

 

Vestel Venüs mesaj engelleme

Calls Blacklist uygulamasını yükledikten sonra uygulama üzerinden mesaj engelleme işlemleri de yapabiliriz. SMS i aktif edince aramasını engellediğimiz kişi mesaj da atamayacaktır. SMS engelleme butonunu aktifleştirmeye basınca bir uyarı mesajı gelecek ve bu mesajda mesaj engellemenin aktif olması için uygulamanın telefonumuzun varsayılan SMS uygulaması olmasına izin vermemiz gerektiği yazacaktır.

DEVAM ET e basınca Calls Blacklist uygulaması bizim mesajlar klasörümüze giriş izni almış olacak ve biz SMS leri bu uygulama üzerinden alıyor ve gönderiyor olacağız.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme

Sonraki aşamada bir mesaj daha çıkacaktır EVET e dokunduğumuzda engelleme listesine eklenen numaralar artık bize mesaj gönderemeyeceklerdir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme

Calls Blacklist uygulaması üzerinden basit şekilde numara ve mesaj engelleme yapmak bu şekildedir. Ancak bizi genellikle bildiğimiz değil bilmediğimiz rahatsız ediyor. Her spam numarayı ayrı ayrı engellemek hem zahmetlidir hem de yeni spam numaralardan gelen Bir mesaj daha gelecektir ona da EVET diyoruz. Böylelikle Vestel Venüs e3 mesaj engelleme aktif oluyor.

Mesaj engelleme yapılacak numaraları Kara Liste kısmından ekleyebilirsiniz.

Calls Blacklist uygulamasındaki diğer numara/mesaj engelleme seçenekleri

Uygulamanın engelleme seçenekleri yukarıda anlatılanla sınırlı değildir. Örneğin numarasını bilmediğiniz kişilerden/firmalardan gelen reklam mesajlarını veya gizli numaraları da uygulama üzerinden engelleyebilirsiniz.

Ekstra engelleme seçenekleri için sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne basınız.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung

Ufak bir menü listesi çıkar. Ayarlar a basınız.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung

Aşağıdaki sayfa çıkacaktır.Engelleme ye basınız.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung

Birkaç tane engelleme seçeneği gelecektir. Rehberinizde kayıtlı olmayanları engellemek için Bilinmeyen numaralara tik atabilirsiniz. Gizli numaraları engellemeniz de faydalı olur.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -