Sonsuzluk işareti Samsung
Mobil

Sonsuzluk işareti Samsung

Samsung marka telefonlarda en kısa yoldan sonsuzluk işareti nasıl yapılır bunu anlatacağım. Aşağıdaki sonsuzluk işaretini kopyalayıp telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Bunu kopyalayın >>>    ∞

Eğer telefonunuzun markası Samsung ise sonsuzluk işaretine en kısa yoldan ulaşmanın yolu arama motoruna sonsuzluk işareti kopyala yazıp arama sonuçlarında gösterilen web sitelerinden birine girerek sonsuzluk işaretini kopyalamaktır. Çünkü Samsung telefonların klavyelerin de sonsuzluk işareti yoktur.

Yani ne kısa yoldan, ne uzun yoldan bu sembole erişemezsiniz. Bilgisayarda yapabilirsiniz ama Samsung telefonda yok, diğer android telefonlarda da yok. Hatta iPhone’da da yok. Ama iPhone sonsuzluk işaretini bir kere kopyaladıktan sonra bunu kısayol olarak bir kelimeye (mesela sonsuzluk kelimesine) atamak mümkün. Böylece her seferinde kopyalamak zorunda kalmıyorsunuz.

Fakat telefonunuz Samsung ise her seferinde kopyalamak zorundasınız.

Sonsuzluk işaretinin anlamı nedir ?

Dünya fanidir ama insanoğlu hep sonsuzluğu düşler. Sonsuzluk işareti en çok sevgi ve aşk cümlelerini pekiştirmek için kullanılır.

Mesela;

  • Seni ∞ a kadar seviyorum aşkım.
  • Aşkımız ∞ a kadar sürsün.
  • Gülü bir gün seni ∞ a dek bebeğim.

Bir de Ata’mızı hatırlarken kullanırız sonsuzluk işaretini. Çünkü Ata’mızın ölüm yılı olan 1938 deki 8 i yan yatırınca daha bir anlamlı oluyor.

Sonsuzluk işareti Whatsapp’ta da mı yok ?

Sonsuzluk işareti Whatsapp’ta var, ne Twitter’de var, ne İnstagram emojilerinin arasında var. Sosyal medyaya telefondan girenler sonsuzluk işaretini kopyalayarak kullanmak durumundadırlar.

Bilgisayar klavyesinden sonsuzluk sembolü nasıl yapılır ?

Alt tuşuna basarak aynı anda klavyenin sağ tarafındaki numerik kısımdaki rakamlardan 8734 veya 236 yı tuşlayarak sonsuzluk sembolünü yapabilirsiniz.

Buna alternatif olarak işletim sisteminizde karakter eşlem tablosuna girerek oradan seçebilirsiniz. Tablonun en alt satırında bulunmaktadır.Sonsuzluk işaretine bastıktan sonra önce “seç” deyin daha sonra “kopyala” ya basın daha sonra istediğiniz yere yapıştırın.

∞ şeklinde sembol yapışacaktır.

Windows’un hangi sürümü olursa olsun karakter işlem tablosuna ulaşmak için “Arama” kısmına “Karakter eşlem” yazınca gelecektir.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -