Nasıl Yapılır

Photoshop Font Ekleme

photoshop font ekleme

Photoshop font ekleme, font indirme, yükleme işlemleri nasıl yapılır.

Bilgisayarınıza font yüklemek için, internette bulunan bir çok font sitelerini kullanabilirsiniz. Bu sitelerin başında gelen Dafont sitesidir. Burada ücretsiz olarak binlerce font bulabilirsiniz.

Photoshop font yükleme

Photoshop, Paint, Camtasia gibi aklınıza gelen tüm programlara font yüklemek artık çok kolay, font yüklemek için fontu C: dizinine kopyalamanız gerekmiyor. Aşağıdaki işlemleri takip ederek kolayca font yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Font indirmek için dafont sitesine girerek hangi fontu indirmek istiyorsanız hemen sağında bulunan Download butonuna tıklayın.

font indir

  • İndirdiğiniz .rar dosyasından fontu çıkartın.
  • Font dosyasına çift tıklayın, font açılacak ve harfler görünecektir.
  • Sol üstte bulunan Yükle butonuna tıklayın, bu işlem bilgisayarınıza fontu yükleyecektir.

font yükleme

  • Yükle butonuna bastığınızda, yazı tipleri yükleniyor uyarı penceresi açılır ve birkaç saniye içerisinde font yükleme işlemi gerçekleşir.

font nasıl yüklenir

  • Font yükleme işlemi gerçekleştiğinde Yükle butonu pasif hale gelecektir, buda bize fontun başarıyla bilgisayarımıza yüklendiğini gösterir.

font ekleme

Bu yöntemle klemiş olduğunuz yazı fontunu bilgisayarınızda yüklü olan tüm programlarda kullanabilirsiniz. Adobe photoshop font yükleme için ayrı bir işlem yapmanız gerekmez veya Paint font yükleme işlemi yapmanız gerekmez.

Photoshop veya Paint programını açtığınızda yazı kısmında fontların listesi çıkacaktır, bu listeden eklemiş olduğunuz fontu seçerek metninizi yazabilirsiniz.

Photoshop font ekleme videolu anlatım

Font silme

Bilgisayarınızda kullanmadığınız gereksiz olan fontları silmek isterseniz,

  • Denetim Masası ->Tüm Denetim Masası Öğeleri -> Yazı Tipleri yolunu izleyerek silmek istediğiniz fonta tıklayın ve üstte bulunan Sil yazısına tıklayın.

font silme

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak