internet

Google Resimli Arama

google resimli arama

Google resim arama ve mobil resim arama nasıl yapılır. Android ve iPhone resimli arama yapmak resimli anlatım.

Nette gördüğünüz ve beğendiğiniz resmin üzerine bir yazı yazılmış ama size yazısız orjinal hali mi lazım. Böyle durumlarda google görsel aramayı kullanabilirsiniz. Aradığınız resim ve o resmin değişik hallerini size bulacaktır.

Google resimli arama

  • Google üzerinden resim araması yapmak için, Google Görselleri kullanabilirsiniz. Google görsel arama sayfasında arayacağınız resmi yüklemek için, fotoğraf makinası simgesine tıklayın ve açılan pencereden Görsel yükleyini seçin. Dosya seç kısmından aramak istediğiniz resmi seçin ve aç seçeneğine tıklayın resim yüklenecek ve arama sonuçları listelenecektir.

googlede görsel arama

  • Eğer Google Chrome kullanıyorsanız, aramak istediğiniz resme sağ tıkladığınızda Google içinde resim ara seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Aramak istediğimiz resim Google üzerine yüklenecek ve bize o resimle alakalı sonuçları gösterecektir.

google resimli arama yapma

  • Bu arama sonucu bize aradığımız resimle alakalı sonuçlar verecektir.

google görsel arama yapma

resimli arama iphone

  • iPhone resimli arama yapmak için telefonunuzda Google chrome tarayıcısı yüklü ise resme basılı tuttuğunuzda seçenekler açılacaktır. Açılan seçeneklerden Bu Resmi Google Üzerinde Ara seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Resim google aramalara yüklenecek ve sonuçlar açılacaktır.

google resimli arama iphone

 

resimli arama android

Android resim arama işlemi için telefonunuzda Google Chrome yüklü ise arama yapmak istediğiniz resme birkaç saniye basılı tutun ve açılan menüden Bu resmi Google üzerinde ara seçeneğini seçin, resminiz google arama için yüklenecek ve benzer resimleri içeren sonuçlar listelenecektir.

android resimli arama

Google resimli arama videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -