Nasıl Yapılır

OneNote Resimden Metin Kopyalama

onenote metinden yazı kopyalama

OneNote ile Resimden Yazı Çevirme, OneNote Resimden Metin Kopyalama Nasıl Yapılır.

Microsoft One Note ile resim üzerindeki yazıları bir metin olarak kopyalayabilirsiniz. İnternette beğendiğiniz bir resmin üzerindeki yazıyı kullanmak istiyorsunuz fakat yazı oldukça uzun ve yeniden yazmakla uğraşmak istemediğinizde bu uygulama çok işinize yarayacaktır.

Not: Burada anlatılan işlemler OneNote 2016 için geçerlidir, Windows 10 da bulunan OneNote uygulamasında bu işlemler yapılamamaktadır.

OneNote ile resimden yazı çevirme

  • Onenote programını açtığımızda Ekle kısmından Resimler seçeneğini seçin, açılan pencereden metni kopyalayacağınız resmi seçin ve aç seçeneğini seçin.

onenote ile resimden yazıya çevirme

  • Onenote programına eklediğimiz resme sağ tıklayın ve Resimden Metin Kopyala seçeneğini seçin.

onenote resimden metin kopyalama nasıl yapılır

 

  • Bu işlemle resim üzerinde yazılmış olan metni kopyaladık şimdi bu kopyalanan metni nerede kullanmak istiyorsak oraya sağ tıklayın ve yapıştır seçeneğini seçin.

onenote resimden yazı kopyalama

Not: Yukarıda eklemiş olduğumuz resimdeki yazılar hatasız olarak kopyalanmış oldu. Her resimdeki metni kopyalama işlemi hatasız olmuyor bazı harf hataları çıkabiliyor. Kopyaladığınız metni kontrol ederek kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.
Yukarıda örneği verilen resmin ve metnin son hali.
onenote resmi yazıya çevirme

Onenote resimden metin kopyalama videolu anlatım

 

Resimden yazı alma online

Eğer OneNote veya herhangi bir program kullanmadan bu işlemi yapmak isterseniz FREE ONLINE OCR sitesini kullanabilirsiniz.

Siteye girdiğimizde aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  1. Üzerinden yazı almak istediğiniz resmi yüklemek için Select file kısmına tıklayın ve yüklemek istediğiniz resmi seçmeniz gerekli.
  2. Kopyalanacak olan yazı için dil belirliyoruz, Türkçe karakter problemi yaşamamak için TURKISH seçiyoruz.
  3. Çıktıyı Microsoft Word, Microsoft Excel veya Metin olarak hangisini almak istiyorsanız onu seçin.
  4. Convert butonuna tıklayın.

resimden yazı alma online

İşlemi tamamladığınızda resim üzerinde yazılı olan metin hemen alt kısımda gözükecektir. Download Output File yi tıklayıp seçtiğiniz formatta dosyayı indirebilirsiniz.

İçiçe geçmiş renkler olmadığı sürece bu yöntemler güzel sonuçlar vermektedir, resimdeki arkaplan rengi metin rengine çok yakın olduğu durumlarda metin eksik veya yanlış çıkabiliyor.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak