GM 5 Plus Isınma Sorunu ve Çözümü
Mobil

GM 5 Plus Isınma Sorunu ve Çözümü

General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus model akıllı telefonlarda çok fazla aşırı ısınma problemi ve bu aşırı ısınmaya bağlı olarak şarjın çabuk bitmesi gibi problemler ortaya çıkmaktadır. General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus cihazlarının aşırı ısınma gibi problemlerine çözümleri sizler için listeledik. İşte listemiz;

  1. Telefonunuz da Clean Master veya benzeri bir temizleme uygulaması var ise lütfen bu uygulamayı verilerini silmek kaydıyla kaldırın. Bu tür uygulamalar yararlı olmak yerine telefonunuzun işlemcisini daha fazla yorar ve daha fazla ısınmaya sebep olur.
  2. Ram, uygulama önbellek ve İnternet tarayıcı geçmişini ayrıca çerezleri sık sık temizlemeyi ihmal etmeyin. Bunun İçin: Ayarlar ardından uygulamalar daha sonra önbelleği temizle demeniz yeterlidir. Bu işlemi tüm uygulamalar için yapmalısınız.
  3. Gm 5 Plus model cihazlarda aşırı ısınma problemleri en çok uygulamalarda gezildikten sonra direk çıkma tuşuna basarak çıkmaktan kaynaklanmaktadır. Uygulamaları doğru düzgün kapatarak bu aşırı ısınma sorununa çözüm bulabilirsiniz.
  4. Akıllı cihazınızın ekran parlaklık ayarını otomatik olarak ayarladıysanız veya gereğinden fazla parlak ise bu pilin çabuk tükenmesine ve cihazınızın çabuk ısınmasına neden olabilmektedir. Ekran parlaklığını görebileceğiniz kadar ayarlamanız sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.
  5. General Mobile GM 5 Plus cihazınızda antivirüs uygulaması var ise kaldırmalısınız. Andorid işletim sistemleri Windows vb. sistemler gibi değildir. Bu sebeple telefonunuza kolay kolay virüs bulaşmayacağı gibi antivirüs uygulaması ise cihazınızın işlemcisini fazlasıyla yoracaktır. Bu da cihazınızın aşırı ısınmasına sebep olacaktır.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 0 Yorumu Var

  1. Musa Cevapla

    General Mobile 5 plus iisinma yapıyor ısınınca ekran dokunmatik sapıtıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak