Nasıl Yapılır

Epson l3050 kafa temizleme nasıl yapılır ?

Epson l3050 model yazıcılarda kafa temizleme işlemini yapmak için aşağıdaki resimde gösterilen tuş kombinasyonları kullanılmaktadır.

Epson l3050 kafa temizleme nasıl yapılır

 

 

Öncelikle tuşları tanıyalım. Yukarıdaki resimde açma-kapama (on/off) tuşu mavi çizgi ile çevrilmiştir. Zaten üzerinde güç sembolü olduğu için bu tuşu tanımak kolaydır.

Kırmızı çizgi ile çevrili ve wifi yazan ışık yazıcının açık mı kapalı mı olduğunu anlayabildiğimiz ışıktır. Yeşil yanarsa açık, kırmızı yanarsa kapalı demektir. Hem yeşil hem de kırmızı yanıyorsa yazıcı açılıyor demektir.

İçinde üçgen olan kırmızı daire şeklindeki tuş yukarıdaki resimde yeşil çizgi ile çevrilmiştir. Epson l3050 yazıcıda kafa temizleme işlemi yaparken bu tuşa ihtiyacımız olacak.

Epson l3050 kafa temizleme nasıl yapılır ?

Önce yazıcı açma kapama tuşuna basılarak açılır. Yazıcı açılırken wi-fi yazısı olan ışık kırmızı ve yeşil yanmaya başlar. Tamamen yeşil yanınca cihaz açılmış demektir.

Yazıcı açılınca açma kapama tuşu ile birlikte içinde üçgen olan kırmızı daire şeklindeki tuşa aynı anda 3 saniye boyunca basılır. Bunu yapınca yazıcı kapanacaktır.

Yazıcı kapanınca yine aynı şekilde açma kapama tuşu ile içinde üçgen olan kırmızı daire şeklindeki tuşa aynı anda 3 saniye basılır.

Birkaç saniye geçtikten sonra yazıcı bir takım sesler çıkartarak bir çıktı verecektir. Çıktıdaki çizgi, renk ve yazılarda sorun yok ise kafa temizleme başarılı olmuş demektir.

Eğer Epson l3050 yazıcıda kafa temizleme işleminden istediğiniz sonucu alamadıysanız yazıcının driver ını yükleyerek bir de bilgisayar üzerinden bunu yapmayı deneyiniz. Bu konuda Epson l386 kafa temizleme nasıl yapılır konulu makaleden destek alabilirsiniz.

Eğer yine kafa temizleme işi istenilen sonuç vermediyse fiziki bir temizliğe ihtiyaç duyuluyor olabilir. Kartuş temizleme solüsyonu kullanarak tıkanan kısımları açabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak