Ekran kartı nasıl öğrenilir windows 10
Resimli Anlatım

Ekran kartı nasıl öğrenilir windows 10

Windows 10 da ekran kartı nasıl öğrenilir, bu husus aşağıda resimli şekilde anlatılmaktadır. 

GPU nedir?

Ekran kartı dediğimiz şey aslında GPU’dur. Grafik işlem birimi (GPU), bir bilgisayarın çalışmasını ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan parçalardan sadece biridir. Temel sorumluluğu, içeriklerin bilgisayar ekranınızda veya monitörünüzde doğru görüntülenmesini ve görüntülenmesini sağlamaktır. Bu, kullanıcı arayüzünden uygulamalara ve web sayfalarına ve elbette yüksek yoğunluklu oyunlara kadar her şeyi içerir.

Bir oyuncuysanız GPU’nun oynadığı önemli rolü duymuş olabilirsiniz, ancak aynı zamanda çoğu iş görevi için de geçerlidir. Güçlü bir GPU’ya sahip olmak, çoğu durumda bilgisayarınızda çok daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ekran kartı nasıl öğrenilir windows 10

 

Bununla birlikte, sorun yaşayan herkes sorun giderme için buna ihtiyaç duyabilir. Ya da GPU modellerini onur rozeti olarak kullanan oyuncular, video editörleri ve dünyanın diğer güçlü kullanıcıları var. Bu türler için, bir bilgisayarın hangi GPU’nun çalıştığını bilmek depolama, bellek ve ekran çözünürlüğü gibi özellikler kadar önemlidir.

Yeni bir makine satın alıyorsanız veya hangi model GPU’ya sahip olduğunuzu unuttuysanız, herhangi bir Windows 10 cihazında nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1) Görev çubuğundaki arama kutusuna Sistem yazın.

Ekran kartı nasıl öğrenilir windows 10

 

2) Görünen arama seçeneklerinde Sistem Bilgisi‘ni seçin.

 

3) Sistem Bilgisi penceresinde Bileşenler‘i tıklayın ve Bileşenler menüsünde Görüntü tıklayın son olarak, Sağ bölmede, Ad’ın sağında ihtiyacınız olan tüm bilgiler bulunur. Bu bilgisayarda, dahili Ekran kartı yoktur. NVIDIA Grafik kartıdır daha fazla kartınız varsa, bunlar aşağıda listelenecektir.

 

Ekran kartı nasıl öğrenilir windows 10

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak