cs go
Genel

CS GO Hakkında bilinmesi gerekenler

Bilgisayar oyun dünyasının bilinen en önemli ve en eski oyunlarından biri olarak halen yapısını koruyan ve sevilen Counter Strike oyunu, ilerleyen günlerde de farklı bir versiyon sayesinde yerine korumayı başardı.

Bu bağlamda Valve şirketi tarafından geliştirilmiş olan Counter Strike Global Offensive yani CS GO, oyuncuların aradığı heyecanı tekrar piyasaya taşıdı. Oyun birçok farklı platformda oynanabilir olması ile birlikte 2012 yılından bu yana her gün cs go indir araması gerçekleştirilmektedir.

CS GO Nedir ?

Aslında tam olarak Counter Strike Global Offensive yani Counter Strike Küresel Saldırı anlamına gelen oyun, seride en çok satılan ürünlerden biri olarak bilinmektedir.

2012 yılının Ağustos ayında piyasaya süürlmesiyle birlikte dünya çapında büyük bir beğeni kazanmıştır ve her sene de dünya çapında takımlar arasında turnuvalar yapılmaktadır. Hatta Türkiye takımı, dünya çapındaki turnuvalarda birincilik başarısı dahi elde etmiştir.

Oyunun geliştirilmesi sırasında değişen yetenek grupları hazırlanmıştır ve oyunda başladığınız andan itibaren bir yetenek grubunuz olması gerekmektedir. Bu anlamda oyuncular oyuna başladıklarından itibaren 10 tane rekabetçi maç tamamladıktan sonra bir yetenek grubuna dahil olurlar.

Girmiş olduğunuz yetenek grubu sayesinde karşınıza gelen insanlar ile mücadele eder, onlarla birlikte oynar, bazen grup zor geldiğinde grup değişikliği işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

cs go

CS GO Yükleme Ve Sistem Gereklilikleri

CS GO piyasada ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilen ve Steam gibi platformlar üzerinden indirim imkanı bulunan bir oyundur. Yani cs go indirme işlemi ücret ödenmeden gerçekleştirilebilir ve kurulum çok kolay bir şekilde sağlanabilir.

Ayrıca oyunun ideal bir şekilde çalışabilmesi için Windows bilgisayarlarda istenilen stabil bir sistem gereksinimi yer almaktadır. Bu çerçevede;

  • İşletim sistemi açısından Windows 7, Windows Vista, Windows XP veya üstü yeterli olacaktır.
  • İşlemci konusunda Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 bir işlemci veya daha iyi bir işlemci olacaktır.
  • 2 GB RAM belleğe sahip bir bilgisayarda oyun oynanabilir.
  • Grafik açısından bilgisayarınızda 256 MB veya daha üstü bir grafik kartı yer alması gerekirken, Pixel desteği açısından DirectX 9 uyumluluğu bulunmalıdır.
  • Son olarak 15 GB kullanılabilir depolama alanı gerekmektedir.

 

MacOS işletim sistemi bulunan bilgisayarlarda ise işletim sistemi açısından MacOS X 10.6.6 veya daha yüksek bir işletim sistemi sürümü bulunmalıdır. Linux ve SteamOS işletim sistemine sahip bulut tabanlığı bilgisayarlarda ise Ubuntu 12.04 üzerinde bir işletim sistemi yer alması gerekirken, 4 GB gibi bir RAM gerekliliği bulunmaktadır.

CS GO Nasıl Oynanır ?

Belirtilen sistem gereksinimleri ile yeterli bir bilgisayar konfigürasyonunuz yer alıyorsa, cs go’yu indirdikten sonra işlemleri istediğiniz noktadan ücretsiz olarak gerçekleştirip oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Bugün online oyun imkanı ile oyun içerisinde klasik ve rekabetçi bir mod, silah yarışları, tehlike arayışları ve ölüm maçı gibi birçok farklı mod bulunmaktadır. Kimi zaman bir rehine kurtarma operasyonu, kimi zaman bir bomba imha operasyonu ve kimi zaman ise gözcülük operasyonu gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Oyun dünya genelinde turnuvalar sayesinde uluslararası olarak oynanırken, profesyonel yarışmalara katılabilir veya siz de belirli bir takım içerisinde bulunabilirsiniz. Oyunda gerçek hayatta ordular tarafından veya özel olarak temin edilecek hem tabancalar hem ağır silahlar hem de tüfek veya makineli silah gibi teçhizatlar yer almaktadır.

Oyunda elde bulunan tüm bu imkanların kullanılması ile birlikte özellikle online mücadele gerçekleştirdiğinizde, çok daha yüksek bir keyif ve bir oyun tutkusu elde edilebilir.

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak