Nasıl Yapılır

0x800106ba hata kodu nasıl düzeltilir ?

Microsoft Security Essentials 0x800106ba hata kodu aşağıdaki sebeplerden meydana gelir:

Windows Defender ile çakışan üçüncü taraf bir uygulama var. Bilgisayarınızdaki internet güvenlik araçlarınız uyumsuz ve birbiriyle çakışıyor.

DLL dosyalarından en az biri eksik veya bozuk.

Bilgisayarınıza virüs girdi ve önemli Windows dosyalarını bozdu.

0x800106ba hata kodunu gidermek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

Virüs taraması yapınız

Bilgisayarınıza virüs girmiş ve Windows Defender’ın çalışması için gerekli olan bazı dosyaları bozmuş olabilir.

SpyHunter 5 antimalware kullanarak virüs taraması yapınız. SpyHunter 5 antimalware zararlı dosyaları algılayıp kaldırma konusunda gayet iyidir ve önceden zarar görmüş Windows bileşenlerini de onarmaktadır.

Kayıt Defteri taraması çalıştırınız

Windows kayıt defteri, işletim sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Kayıt defteri, esas olarak, bilgisayarınızın donanım ve yazılımındaki en önemli verilerin tümünü depolamak için kullanılan sanal bir veritabanı sistemidir. Örneğin, masaüstü temanız ve ekran ayarlarınız hakkındaki bilgilerin tutulduğu yerdir.

Ne yazık ki, bu kayıt defteri veritabanı, tüm DLL dosyalarınızdaki veriler dahil olmak üzere birçok önemli sistem ayarları verisini tutar. Bu dosyalar ve ayarlar verileri bozulduğunda, bu durumdaki gibi, sistem performansında ciddi düşüş ve diğer durumlarda sistem hatalarıyla sonuçlanabilir.

Windows Defender’ı yeniden yükleyiniz

Bazen yeniden yükleme, bozuk dosyaları düzeltebilmektedir. Ne yazık ki, Windows Defender’ı yeniden yüklemek tam olarak mümkün değildir, çünkü bu bir Windows bileşenidir ve bağımsız bir program değildir.

Ancak, dosyalarını yeniden yüklemek mümkündür. Bunu yapmak için, Windows işletim sistemi dosyalarınızı yeniden yüklemeniz gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak şahsen Reimage adlı Windows Onarım aracını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu araç, bileşenleri de dahil olmak üzere tüm Windows dosyalarınızı otomatik olarak tarar, algılar ve değiştirir; dosyalarınızı virüs taramasından geçirecek ve üzerinde karşılaştığınız tüm hataları onaracaktır.

Üçüncü taraf antivirüs programını kaldırınız

0x800106ba hata kodunun sebebi Windows Defender’ın başka bir virüs programı ile çakışması olabilir. Üçüncü taraf antivirüs programını devre dışı bırakmanız çözüm olabilir.

DLL Dosyalarını yeniden kaydediniz

Hata kodu 0x800106ba’ya neden olabilecek başka bir şey, Windows Defender’ın kayıt defterinden kaldırılması için gereken DLL dosyalarına referanslardır. Neyse ki, aşağıdakileri yaparak bu referansları tekrar kayıt defterine koymak mümkündür:

1. Önce, tam yönetici haklarla bilgisayarınıza önyükleme yapın.

2. Ardından win + R tuşlarına basın , cmd yazın ve Tamam’a tıklayın .

3. Komut İstemi yüklendikten sonra regsvr32 dosyaadı.dll yazın ve Enter’a basın .

Aşağıdaki tüm DLL dosyalarını yeniden kaydetmeniz gerekecektir. Yani her DLL dosyası için, filename.dll sadece aşağıdaki DLL ile değiştirin .

regsvr32 wuaueng.dll

regsvr32 wucltui.dll

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 wups.dll

regsvr32 wuweb.dll

regsvr32 atl.dll

regsvr32 mssip32.dll

Hepsini yaptıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -