Genel

Xbox One ve Playstation 4 İçin En İyi Harici Harddiskler

Konsol oyunlarının sürekli güncellenmesi ve gelişmesi ile artık konsol oyunları çok daha fazla zevk verdiğini söyleyebiliriz. Fakat bir konsol kullanıcısı olarak en büyük sıkıntılarımızın: “Yetersiz Depolama” alanı bildirimi olduğunun farkındayız.

Oyun sektörünün gelişmesi ve yeni oyunların artması ile birlikte oyunların kapladığı boyutlarınında artması sonucunda artık konsolumuzun harddisk boyutunun yetersiz geldiğini söyleyebiliriz. Çoğu zaman yeni bir oyun satın aldığımızda ve indirmek istediğimizde “Yetersiz Depolama Alanı” bildirimini gördükten sonra oynamaktan zevk aldığımız birçok oyundan feragat ederek oyunu konsolumuzdan kaldırmamız gerekebiliyor.

Çünkü yeni oyunumuzu indirip oynayabilmemiz için yeterli depolama alanı boşaltmalıyız. Kim ister ki sürekli zevk aldığı oyunu silmeyi? İşte bu gibi durumların yaşanmaması ve artık yeni bir oyun satın aldığımızda eskiden yüklediğimiz oyunları kaldırmaktan kurturabileceğimiz tek yöntem: Harici Sabit Disk satın almak.

Sonuç sadece harici harddisk satın almak ile bitmiyor. Unutmayalım ki Konsol oyunlarında okuma hızı çok önemlidir. Doğal olarak konsolumuzun kendi üzerindeki harddisk’in depolama alanı yetersiz geldiğinde indirmek istediğimiz oyunu harici harddiskimize indirip, harici harddisk üzerinden oynayacağımız için satın alacağımız harici harddiskinde okuma/yazma hızının iyi olması lazım. Aksi halde oynunuzu açmak istediğinizde geç yüklenme sorunu ve oyun esnasındaki gecikmelere katlanmak zorunda kalırsınız.

Bizde sizler için, Xbox One ve Playstation 4 konsollarınızda kullanabileceğiniz en iyi harici harddiskleri listeledik. Listemiz içerisinde yer alan harddiskler konsol sektöründe en öncü isimlerden oluşmaktadır. Sadece isimleri ve şanı ile değil Okuma ve Yazma hızları göz önünde bulundurularak listelenme sıralaması yapılmıştır.

Xbox One ve Playstation 4 İçin En İyi Harici Harddiskler

1.     WD 4TB My Passport Portable

2.     Toshiba Canvio Advance 1TB

3.     Seagate 2TB/4TB Xbox One Game Drive

4.     Seagate Expansion 8TB

 

5.     SanDisk 500GB Extreme Portable SSD

6.     Sabrent External Hard Drive Enclosure

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının Bir Yorumu Var

  1. Kerem Cevapla

    Denicem bilgilendirici yazınız için Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak