Nasıl Yapılır

Windows Başlangıçta Açılan Programları Kapatmak

Windows Başlangıçta Açılan Programları Kapatmak

Windows 7 ve Daha Eski Sürümlerde msconfig Komutuyla Ulaştığımız Windows Başlangıç Ayarları, Windows 8 ve 10 da Daha Kolay Bir Erişime Sahip.

Windows Başlangıçta Açılan Programları Kapatmak

Windows Bilgisayarımıza İhtiyaç Duyduğumuzda Kullanmak İstediğimiz Her Programı Kurarız, Yalnız Bu Programlardan Bazılarının Başlangıç Ayarları Standart Olarak Windowsla Beraber Başlaması İçin Ayarlanmıştır. Aynı Durumda Olan Birden Çok Program Olduğunda Bilgisayarın Açılışı Oldukça Yavaşlayacaktır.

Windowsla Beraber Otomatik Çalışan Bu Programların  Başlamasını  Engellememiz DahaFaydalı Olacaktır, Ayda Yılda Bir Defa Kullandığımız Bir Programın Otomatik Başlaması Gerekmez Sonuçta 🙂

Bu İşlem İçin:

  • Görev Çubuğuna Sağ Tıklayıp Görev Yöneticisini Açalım.

Görev Yöneticisine windows tuşu (Windows Tuşu) +R ye Basarak Açılan Çalıştır Komutuna taskmgr Yazarakta Ulaşabilirsiniz.

  • Açılan Görev Yöneticisinde Başlangıç Sekmesini Tıklıyoruz.

 

Windows Başlangıçta Açılan Programları Kapatmak

  •  Burdaki Listelenen Programlardan Hangisinin Windowsla Beraber Başlamasını İstemiyorsanız, Üzerine Sağ Tıklayıp Devre Dışı Bırak Seçeneğini Seçmeniz yeterli Olacaktır.

 

Windows Başlangıçta Açılan Programları Kapatmak

Windowsla Beraber Başlayan Otomatik Programları Durdurmak Videolu Anlatım:

  • Windowsla Beraber Başlamayan ve Bilgisayar Açılışında Otomatik Başlamasını İstediğiniz Programları Üzerine Sağ Tıklayıp Etkinleştir Seçeneğini Seçerek Windowsla Beraber Başlamasını Sağlarsınız.
Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak pp büyütme