internet

Superonline Wi-Fi Şifresi Değiştirme

Teknoloji her geçen gün ilerledikçe günlük yaşamımızda kablosuz ağlar yaygın olarak kullanılıyor. Günlük yaşamımızda akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar hatta televizyonlar bile Wi-Fi erişimi ile internete bağlantı sağlayabiliyor ve özelliklerinden yararlanabiliyoruz. Kısacası Wi-Fi erişimine ihtiyacımız oluyor. Bazen birtakım sebeplerden ötürü Wi-Fi şifresini değiştirmek gerekebiliyor. Wi-Fi şifresini değiştirmek güvenlik ve kota açısından oldukça yararlı olacaktır.

Superonline Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bu başlıkta Superonline modeminin Wi-Fi şifresini nasıl değiştireceğinizi anlatıyoruz. Anlatmış olduğumuz adımlarla basit bir şekilde Wi-Fi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yapacağınız ilk şey tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazmak ve modeminizin ara yüzüne geçiş yapmak olacaktır. Superonline modeminizin ara yüzüne giriş yaptığınızda kullanıcı adı ve şifre göreceksiniz. Kullanıcı adı: Admin, şifre: Superonline olarak doldurulmalıdır. Diğer operatörler için de benzer şekilde giriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aynı şekilde kullanıcı adının karşısını admin olarak doldurmak. Şifreyi ise operatörün adını yazarak doldurmanız yeterli olacaktır.

Giriş yaptığınızda şifre değiştirme uyarısı karşınıza gelecek. İsterseniz bu uyarıyla birlikte parola değiştir, diyerek yeni bir şifre oluşturabilir veya değiştirmeden devam edebilirsiniz bu size kalmış olan bir seçenektir. Açılan ekrandan Kablosuz Ağ Kur seçeneğine tıklayarak, ağınıza bağlı kablosuz cihaz sayısına bakabilirsiniz. Ayrıca engelleme veya filtreleme yapabilirsiniz. Son olarak üstteki resimde işaretli olan alanda yazılanları silerek en az 8 karakterden oluşan şifrenizi yazarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer isterseniz şifreleme türünü değiştirerek şifrenizin zorluk derecesini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bu sayede zorluk derecesi değiştikçe büyük harf, küçük harf, noktalama işaretleri ile parolanızı daha da güvende tutabilirsiniz. Farklı operatör kullanıcıları da benzer yöntemlerle Wi-Fi şifrelerini değiştirebilirler.

Sizler de anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak Superonline Wi-Fi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak