internet

Şifrem Ne Kadar Güvenli

şifreniz ne kadar güvenli

Kullanmış Olduğunuz Şifreniz veya Şifreleriniz Ne Kadar Güvenli.

Şifreniz Ne Kadar Güvenli ? Web üzerinde bir çok yerde karşımıza çıkan kullanıcı adı ve şifre işlemlerini yaparken biran önce formu doldurup üyelik işlemlerini bitirmeyi amaçlıyoruz. Hiç düşündünüz mü, girmiş olduğunuz şifre daha önce ele geçirilmiş şifreler arasında mı.

Şifrem ne kadar güvenli

Bir çok şifre listeler halinde web üzerinde dolaşır durumda. Şifrenizin daha önce ele geçirilen şifreler arasında olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bunun için,

  • Daha önce şifreniz ele geçirilmiş mi, şifreniz ele geçirilmişse bu kara listede kaç kere kaç defa aynı şifreye rastlanmış sorgulamak için: Burayı tıklayın İnternette en çok kullandığınız şifrenizi sorgulama alanına yazın ve pwned ? butonuna basın.

şifrem ne kadar güvenli

Ben abcdef yazarak test ettim ve This password has been seen 153.944 times before sonucu verdi. Web üzerindeki karalistede aynı şifreye 153944 kez rastlandığını gösterdi. Sizde hangi şifrenin karalistede kaç defa rastlandığını sorgulayabilirsiniz.

  • Mail Adresiniz veya kullanıcı adınız webde ele geçirilenler listesindemi sorgulamak için Burayı tıklayın

şifrem ne kadar güvenli

Burada sorgu yaptığınızda internet üzerinde yayınlanmış olan toplu kullanıcı adı – mail adresi – şifre kayıtlarında sizin kullanmış olduğunuz kullanıcı adı veya şifrenin kaç kez bulunduğunu gösterir. Bu sorguda şifrenizi girdiniz ve sorguladınız aynı şifre 30 defa bulundu o şifreyi değiştirmeniz yararınıza olacaktır.

Daha güvenli bir sonuç elde etmek için çift doğrulamalı girişleri tercih edin şifreyi girdikten sonra SMS veya mobil uygulama ile ikinci doğrulama yöntemini kullanın.

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak