Samsung telefonda toplu mesaj gönderme
Genel

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme nasıl yapılır

Akıllı telefonlarda bulunan birçok mesaj uygulaması üzerinden toplu mesaj gönderebilirsiniz. Biz örnek olarak telefonların genel mesaj uygulamasından toplu mesaj gönderimi yapmayı göstereceğiz.

Biz anlatımımızı Samsung Galaxy S5 telefonu üzerinden yaptık. Farklı telefonda farklı mesaj uygulamaları olabilir ama hepsinde mantık aynıdır.

 

Öncelikle aşağıdaki resimdeki gibi mesaj uygulamanızı açın

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme

 

Mesaj uygulamasını açtıktan sonra aşağıda bulunan yeşil yeni mesaj gönderme butonuna tıklayın

Aşağıdaki resimdeki gibi Alıcıları girin bölümünü göreceksiniz. Bilmediğiniz numaralara topluca mesaj göndermek için numaraların arasına virgül koyun. Telefon otomatik olarak numaraları algılayacaktır.

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme

Birden fazla kişiye mesaj gönderdiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir.

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme

Rehberinizde bulunan kişilere toplu mesaj göndermek istiyorsanız yukarıdaki resimde numara yazılan bölümde küçük bir rehber simgesi vardır. Ona tıkladığınız anda rehberinizde bulunan kişiler arasında toplu seçim yapabilirsiniz.

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme

Samsung telefonda toplu mesaj gönderme

Son olarak seçim yaptıktan sonra mesajı gönderin. Seçtiğiniz kişilere toplu mesaj gönderilmiş olacaktır.

 

Dikkat etmeniz gerekenler ;

  1. Toplu mesajlarda numara başı ücretlendirilir veya paketinizden düşer
  2. Toplu mesajlarda numara sayısına bağlı olarak gecikme olabilir. ( Tamamen telefonunuzun performansına ve operatörünüzün kalitesine bağlıdır)
  3. Toplu mesajlardan size geri dönüş olduğunda sadece  o numara üzerinden mesajlaşma yapabilirsiniz
  4. Toplu mesaj gönderildiğinde alıcılar toplu mesaj gurubunu göremezler. Kısacası toplu mesaj gönderdiğiniz kişiler size özeldir.

Samsung toplu mesaj sınırı

Telefonların yazılımlarında toplu mesajları sınırlandıran kodlar vardır. Samsung ürünlerinde de bu sınır vardır. Yarım saatte en fazla 30 mesaj atmaya izin verilir. Böyle bir sınırın konulması öncelikle telefon sahibinin yararınadır. Çünkü yanlışlıkla veya bulaşan bir virüs nedeniyle binlerce mesajın kısa sürede etrafa yayılması hem ciddi masraftır hem de spam veya başka sebeplerle hukuki sorunlara yol açar.

Android telefonlara konan bu sınırları kaldırmanın çeşitli yöntemleri vardır. Rootlu veya rootsuz şekilde bu sınırı kaldırabilirsiniz.

Toplu mesaj gönderme programı

Numaraları tek tek girmek yerine toplu mesaj göndermeyi sağlayan programları kullanabilirsiniz. Ücretsiz olanları da bulunmaktadır.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak