Programlar

Renk Kodu Bulma Programı

renk kodu bulma programı

İnternet Sitelerinde veya Bilgisayarınızdaki Tüm Renklerin Renk Kodunu Kurulum Gerektirmeyen Bu Küçücük Programla Kolayca Bulabilirsiniz.

Renk kodu bulma programı, Web sitelerindeki renk kodunu veya bilgisayarınızdaki bir resmin renk kodunu bulmak isterseniz size bu konuda çok yararlı bir program olan Pixie’yi öneririm. Program kurulum gerektirmez ve  11 KB boyutunda çok çok küçük bir boyuta sahiptir.

renk kodu bulma programı

Pixie renk kodlarını gösteren ücretsiz bir programdır, mause (fare) ile üzerine geldiğiniz rengin hex, RGB, HTML, CMYK ve HSV değerlerini gösterir, yani ihtiyacınız olan tüm verileri bu programla alabilirsiniz.

Pixie renk kodu bulma programı kullanım pratikliği olarak fare ile üzerine geldiğiniz renk kodlarını klavye kısayolu ile kopyalama imkanıda sunuyor, böylelikle ihtiyacınız olan renk kodunu tektek yazmak zorunda kalmıyorsunuz.

Pixie programında CTRL + ALT + C  kısayolu fareyi üzerinde tuttuğunuz rengin HTML kodunu kopyalar.

renk kodu bulma programı

Programını çalıştırdığınızda program küçük bir pencerede açılacak ve siz mause ile hangi rengin üzerine gelirseniz o rengin renk kodunu gösterecektir.

renk kodu bulma programı

Pixie programını Buradan indirebilirsiniz, Alternatif olarak Yandex disktende indirebilirsiniz. Program kurulum gerektirmez indirdiğiniz Pixie.exe ye çift tıkladığınızda program çalışmaya başlayacaktır.

Eğer sıklıkla renk kodları ile işiniz varsa veya web sitesi ile uğraşıyorsanız bu tam size göre bir program, Tüm web sitesi sahiplerinin edinmesi gereken programların başında gelir.

Özellikle web sitelerine reklam yerleşimi için gerekli olan renk kodlarını bu programla rahatlıkla elde edebilirsiniz. Böylece sitenize uyumlu renklerde reklamlar yerleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Renk kodu bulma videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak