Genel

LoL Directx Hatası Windows 10

LoL Directx Hatası Windows 10

LoL oyunu bilindiği üzere tüm dünyayı kasıp kavurmanın yanı sıra ülkemizde de milyonlarca çevrimiçi oyuncu tarafından oynanmaktadır. Elbette oyunun bu kadar fazla rağbet görmesi, beraberinde bir takım sorunları da getirmiştir. Bunlardan en önemlisi LoL Directx Hatası Windows 10 olmaktadır. Oyuncular directx hatası alır almaz konuyu araştırmakta ve çözümü için uygun metotlar bulmaktadır. Fakat güvenilir olmayan kaynaklardan alınan bilgilerle işlem yapıldığında net çözüm alınamayabilir.

LoL oynarken aniden karşınıza çıkabilecek olan directx hatası yüzünden oyun başlatılamayabilir. Bu problem karşısında öncelikle en yeni sürücüleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Oyuncuların forum sitelerinde LoL Directx Hatası Windows 10 olarak arattığı problemin çözümü için yapmanız gereken ilk şey, oyunun klasörüne girdikten sonra config’e giriş yapmak olmalıdır. Daha sonra ‘game’ ile başlayan klasörü not defteri ile açmanız gerekiyor. Ardından Windows mode seçeneği ‘0’ olarak yazmaktadır. Burayı ‘1’ yaptıktan sonra kaydedip tekrar oyuna giriş yapabilirsiniz. Ayrıca oyun içerisindeki görüntü ayarlarından da directx hatasını giderebilirsiniz.

Directx Hatasında Yapılması Gerekenler

Birçok lol oyuncusunun başına gelen LoL Directx Hatası Windows 10 konusunda yukarıda sizlerle paylaştığımız bilgilerin yanı sıra yapmanız gereken bazı yöntemler de bulunmaktadır. Alınan hatada directx’in güncel olup olmadığından emin ol uyarısı yapıldığı için kullanıcılar da sürekli bu programı güncellemeye çalışmaktadır.

Bu sorunun temel kaynağı İntel grafik driverinin en son versiyon olmamasıdır. Yani bilgisayarınızda var olan İntel hd graphics kontrolünü yaparak Google üzerinden arattığınız zaman bu sorunun çözümüne de ulaşmış oluyorsunuz. PC’nizde kullandığınız versiyonu öğrenmek için ise başlat menüsüne giriş yaparak arama kısmına ‘dxdiag’ yazmalı ve daha sonra karşınıza çıkan sekmelerde ekran ya da display’ı tıklamalısınız. Sonrasında ekranda hangi versiyonu kullandığınızı görebilir ve gerekli güncellemeleri yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Directxi oyunlardan daha çok performans almanızı sağlayan araç programıdır ve ekran kartına göre bu programın sürümü değişebilir. Belirli durumlarda Directx sürümünü öğrendikten sonra değişmeniz gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere eğer LoL Directx Hatası Windows 10 sorunuyla karşılaşıyorsanız mutlaka güncel sürümden yararlanmanız gerekecektir. Ayrıca programın yanı sıra ekran kartının güncellenmesi de gerekebilir.

Sizlerle paylaştığımız bu yöntemleri yaptıktan sonra LoL oyununda hala bir directx hatası alıyorsanız oyunun açılış ekranındaki en sağ köşede yer alan ‘?’ işaretine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra ‘onar’ seçeneğine tıklamalı ve oyun içerisindeki hataları bulmalısınız. Oyun içi hataları düzeltecek olan bu işlem yaklaşık olarak 40 ile 50 dakika arasında sürebilir. Bilinmeyen DirectX hataları için kesin çözümler olan bu yöntemler sayesinde artık oyun sırasında ya da oyuna girerken herhangi bir sorun yaşamadan LoL oynamaya devam edebilirsiniz.  DirectX programının en güncel versiyonlarını da takip ederek bilgisayarınızdaki diğer oyunlarda ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak