kyocera f248 hatası nedir
Genel

Kyocera f248 hatası nedir ?

Yazdırma özelliği de olan Kyocera fotokopi makinelerinde rastladığımız f248 hatası genellikle bozuk bir yazdırma işi sonrasında karşımıza çıkmaktadır. Birden fazla kullanıcı ağ üzerinden cihaza yazdırma komutu gönderdiğinde bir belgenin yazdırılması başarısız olursa arkasında bekleyen belgeler de yazdırılamamaktadır.

Kyocera f248 hatası nedir ?

Kyocera cihazların kılavuzunda f248 hatası ile ilgili olarak ayrıntılı bir bilgi yer almamaktadır. Dolayısıyla böyle bir hata alınınca ne yapılacağı hakkında bir çözüm yolu tariflenmemiştir.

Bununla birlikte kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak Kyocera f248 hatasının bilgisayar ile yazıcı/fotokopi makinesi arasında oluşan iletim hatası nedeniyle meydana geldiği anlaşılmaktadır.

Yani Kyocera f248 hatası, verilen yazdırma komutunun fotokopi makinesi/yazıcı tarafından yerine getirilecek durumlarda alınmaktadır.

Kyocera f248 hatası  sebebi nedir ?

  • Yazdırma kuyruğundaki evrakların yazdırılmasında bir sorun çıkmış ve bundan dolayı da sonraki evraklar yazdırılamıyor olabilir,
  • Ağ kablosu yerinden çıkmış veya temassızlık olabilir,
  • Ağ ayarları yapılandırmasında sorun olabilir,
  • İp çakışması olabilir,
  • Varsayılan yazıcı yanlış seçilmiş olabilir,
  • Yazılım güncellemesi gerekiyor olabilir,
  • Sabit sürücü kaynaklı bir sorun olabilir.

Kyocera f248 hatası çözümü

Hatanın giderilmesi için sırasıyla şu adımlar izlenebilir;

Varsayılan yazıcı doğru mu seçilmiş, ağ kablosu takılı mı, cihaz açık mı kontrol edilir. Gerekirse kapa/aç yapılır ağ kablosu çıkarılıp yeniden takılır. USB kablosu işlevini yitirmiş olabilir veya USB bağlantı noktasında sorun olabilir. Bunlar kontrol edilir.

Aynı cihazı ağ üzerinden birkaç kişi kullanıyorsa bir işlemdeki tıkanma diğerlerinin gerçekleşmesini engellemektedir.  Yazdırılmayı bekleyen evraklar silinir.

Sürücü seçimi yanlış yapılmış olabilir. Denetim Masası / Aygıtlar ve Yazıcılar / Kyocera *** / Yazıcı / Özellikler / Gelişmiş / Sürücü / Yeni Sürücü yolunu izleyerek başka bir sürücü seçilir.

Yukarıdaki işlemlerden sonuç alınamadıysa cihazın bekleyen yazılım güncellemesi olup olmadığına bakılmalıdır. Kyocera f248 hatası yazılım güncellemesi yapılırken işlemin yarıda kalması (aygıtım kapatılması, elektriğin kesilmesi vs sebeplerle) nedeniyle de oluşmaktadır.

Sayılan yöntemler işe yaramadıysa profesyonel yardım almak gerekir.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak