iPhone fotoğraflar beyaz görünüyor
Mobil

iPhone fotoğraflar beyaz görünüyor

iPhone telefonlarda bir çok kişinin karşılaştığı fotoğrafların beyaz görünme sorununun nedenleri ve çözüm önerileri bu makalenin konusudur.

iPhone ile çekilen fotoğraflar iCloud fotoğraf kütüphanesinde de depolanmaktadır. Eğer cihazda ve kütüphanede fazlaca fotoğraf var ise senkronizasyon süresi uzamakta, senkronizasyon işlemi esnasında fotoğraflar görüntülenemediği için beyaz görünmektedir.

Dolayısıyla bir süre beklerseniz beyaz olan fotoğraflar normal hale gelecektir.

iPhone’daki fotoğrafların beyaz görünmesinin sebebi internetin zayıf çekmesi veya kapalı olmasıdır. Fotoğraflar iCloud.com da depolandığı için oradan çağırmak için internet bağlantısı gerekmektedir.

Genel olarak fotoğrafların beyaz görünmesinin sebebi budur.

Diğer bir ihtimal ise fotoğraf dosyalarının bozulmuş olmasıdır. Fotoğrafların kaydedildiği diskin belli bir kullanım ömrü bulunmakta olup depolama alanı bozulmaya başladığı zaman cihazınızdaki fotoğraf dosyaları da bozulacaktır.

Küçük de olsa diğer bir ihtimal cihazda bir yazılım çakışması olmasıdır. Bir virüs programı veya birbiriyle çakışan iki uygulama cihazın kafasını karıştırmış olabilir.

Çözüm olarak eğer sorun internet kalitesi ile alakalı ise beklemeniz, eğer internette bir sorun yok ise telefonu açıp kapatmanız işe yarayabilir. İlave olarak iCloud fotoğraf kütüphanesini kapatıp açabilirsiniz.

İlgili yazılar:

iPhone fotoğraflar kendiliğinden siliniyor

iPhone fotoğraflarda ünlem işareti ne demek

iPhone çekilen fotoğraflar galeride görünmüyor

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 2 Yorumu Var

  1. zeynep Cevapla

    Çektiğim fotoğraf galeride beyaz ekran olarak gözüküyor, ilk çektiğimde normal görünüyordu sonradan böyle oldu ve düzelmiyor. O fotoğrafları nasıl kurtarabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme