ijplmsvc.exe
Genel

ijplmsvc.exe nedir

ijplmsvc.exe nedir, virüs mü yoksa yararlı bir program mı bu konuda bilgi vereceğim. ijplmsvc.exe yazısını muhtemelen Görev Yönetici’sinde görmüşsünüzdür.

Bildiğiniz üzere bazı exe dosyaları virüstür ve can yakarlar. Merak etmeyiniz ijplmsvc.exe virüs değildir. Ama size lazım bir dosya da değildir.

ijplmsvc.exe nedir

Canon firmasının yazıcısını bilgisayarınıza tanıttıysanız gerekli sürücülerin yanında bir de PIXMA Extended Survey Programı yükleniyor. Bu program bir genişletilmiş anket programı olup yazıcının kimlik numarası, kurulum tarihi ve saati, mürekkep seviyeleri ve kullanımı, yazdırılan sayfa sayısı, bakımdaki veriler, bilgisayar işletim sistemi sürümü gibi bilgileri kaydedip verileri ayda bir kere Canon’a gönderir.

Yani Canon firması bu program sayesinde cihazınızı kullanma istatistiklerini öğrenir. Peki bunun size bir faydası var mı, hayır yok. O yüzden kaldırabilirsiniz.

Hatta kaldırmalısınız. Çünkü tek başına CPU’nun %25’ini kullandığı için bilgisayarınızı yavaşlatır. Antivirüs programları bile yüzde bir civarı CPU kullanırken işinize yaramayacak bir programın CPU’yu %25 kullanması sizin adınıza bir enayiliktir.

ijplmsvc.exe nasıl kaldırılır ?

Bunun için program ekle/kaldır bölümüne gidip programı kaldırabilirsiniz. Başta biraz bekletecektir. Akabinde yine ve yine onayınızı isteyecektir. Israrlı bir şekilde kaldırmayı onaylamanız halinde program kalkacaktır.

Not:Bu tür programlara virüsler de yerleşebiliyor. Yani virüsler bu tür programların gölgesinde faaliyet gösterebiliyor. Bu yüzden kullanmadığınız programları bilgisayarınızda tutmayın, faydası olmayan şeyin zararı vardır.

ijplmsvc.exe yi kaldırınca bilgisayarınızda belirgin bir hızlanma hissedeceksiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak muhasebe programları