Genel

Android vpn bağlanmıyor sorunu ve çözümü

VPN Nedir? VPN Ne İçin Kullanılır?

VPN kelimesi İngilizce Virtual Private Network ten gelmektedir. Türkçesi özel sanal ağdır. Sanal özel ağlar internette sörf yaparken iz bırakmak istemeyenler tarafından tercih edilmektedir.

Bu sayede internet geçmişi başkalarından gizlenir. Bunu sağlayan VPN programlarıdır. Bazı programlar size şifreli bir sanal ağ oluştururlar, bu sayede hayalet gibi internette gezinebilir, izinizi belli etmeden bazı yerlere erişip buralardan dosya indirebilirsiniz.

İnternette bu şekilde gezinmek hem kirli işlerle uğraşan karanlık tiplerin hem de bu kişilere karşı kendi özel bilgilerini, örneğin banka ve mail bilgilerini korumak isteyenlerin işine gelmektedir.

Kısacası VPN sistemi hem internet suçlularının, hem de bu suçlulardan korunmak isteyenlerin kullandığı bir sistemdir.

İnternet dolandırıcılığı ile uğraşan, networkler üzerinden vurgun yapan kişiler VPN ve benzeri sistemleri çok iyi bilirler. Biz bu yazımızda sanal suç şebekelerinden kendisini ve ailesini korumak isteyenlere yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü özel bilgilerin korunması için bu tür sanal ağlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bununla birlikte VPN sistemi kötüye de kullanıldığı için internet servis sağlayıcılar VPN sistemini engellerler.

Android VPN bağlanmıyor sorunu ve çözümü

Android telefonunuzdan VPN bağlanmıyorsa muhtemelen internet servis sağlayıcınız bu sistemi engellemiştir. Böyle bir durumda başka bir VPN programı kullanmak çözüm olabilir.

VPN sistemini ücretsiz bir program ile kullanıyorsanız kotanız dolmuş olabilir veya  sistemdeki yavaşlık nedeniyle bağlanma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Birkaç dolara ücretli bir program satın alarak sorunu çözebilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak