Hosting firması
internet

WordPress Hosting alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hızlı ve güvenilir hosting firması önerisi

Özel olarak hazırlanmış ve optimize edilmiş WordPress yazılımının hosting çeşidine WordPress hosting adı verilmektedir. Sunucu kaynaklarını fazla oranda tükettiği sebebiyle web barındırma ürünü birçok web site kullanıcısı tarafından rağbet görmüş olup linux tabanlı sunucular üzerinden işletim sistemi çalışmaktadır.

Kendi blog sitesini açmak isteyen kişilerin genellikle tercih ettiği WordPress ücretsiz CMS sistemi sunan bir yazılım olarak bilinmektedir. Türkiye sektörüne yeni girmiş olmasına rağmen WordPress hosting kurumsal bir şirket olan Cenuta.com’da yerini almıştır. Cenuta’da yer almasıyla farklı türde optimizasyonlar mümkün olmuş ve daha kullanışlı hale gelmiştir.

Normal hosting paketine göre WordPress hosting oldukça avantajlı bir kullanım sunar. Bu avantajlardan en önemlileri daha az sunucu kaynağı tüketmesi olmakla birlikte sabit disk türü, CPU ve RAM gibi birçok donanımsal niteliği de barındırmasıdır. Aynı zamanda veri tabanı ya da Server Cache yazılımları ile WordPress hostingin güçlü bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

WordPress Hosting Özellikleri

Diğer hosting firmalarının paketlerinden daha gelişmiş özellikleri olan Cenuta WordPress hosting ile ilgili özellikler şu şekilde maddelendirilmiştir:

1) Veri tabanı ve Server Cache yazılımları ile uğraşmadan kolayca WordPress kurulumunun yapılabiliyor olmasıdır.

2) Hard diskten kaynaklı oluşan hız sorunları için Datacenter Edition SSD sabit diskinin tercih edilmesidir.

3) Siz güncelleme yapmanıza gerek kalmadan WordPress otomatik güncelleme yaparak işlemini tamamlar.

4) Web site içerisinde yer alan bilgiler günbegün otomatik olarak yedeği oluşturulmaktadır.

5) WordPress ile kurulmuş sitenizde komut satırı kullanımını sağlayan WP-CLI eklentisi ile sistem üzerinde geliştirmeler ve yenilikle yapılabilir hale getirilmiştir.

En İyi WordPress Hosting Nasıl Seçilir?

WordPress hosting alırken dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekilde sıralanmıştır:

1) Hosting satın alırken yer sağlayıcı belgesi verildiğinden emin olunmaktadır.

2) Satın almak istediğiniz hosting için şirket portföyünün uzun senelerdir hizmet verdiğinin kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

3) Hosting satın alımından sonraki süreçte 7/24 teknik destek sağlayabilen firmanın tercih edilmesi gerekmektedir.

4) WordPress hosting alımında web sitenizin daha iyi performansta çalışması için depolama alanı olarak SSD olanı seçiniz.

5) Almak istediğiniz hosting paketinde ücretsiz erişim sağlayan SSL sertifikasının olup olmadığına dikkat ediniz.

Hızlı ve güvenilir WordPress hosting alabilmek için cenuta.com adresine göz atabilir ve ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda sizler için bu firmanın paketlerinin bağlantılarını sunuyoruz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak