Nasıl Yapılır

Windows Oturum Açma Ekranına Mesaj

windows oturum açma ekranına mesaj

Windows oturum açma ekranından hemen önce istediğiniz bir mesajı gösterme işlemi nasıl yapılır.

Windows oturum açma ekranına mesaj ekleme, Windows oturum açarken sizin belirlediğiniz karşılama mesajı göstersin istiyorsanız aşağıda anlatılan adımları uygulayın.

Windows oturum açma ekranına mesaj

Windows 10, Windows 8 işletim sistemleriyle uyumludur. Oluşturduğunuz mesajlar oturum açma ekranından hemen önce güzükür ve Tamam butonuna tıklanmasıyla oturum açma ekranına yönlendirilir.

İki seçenekle bu işlemi yapabilirsiniz, Windows 10 Pro veya Enterprise işletim sistemine sahipseniz ikinci yöntemi kullanabilirsiniz.

Birinci yöntem, Kayıt Defteri Düzenleyicisi ile windows oturum ekranına mesaj ekleme, Burada iki değere mesajımızı gireceğiz bunlar, legalnoticecaption ve legalnoticetext değerleridir. Kayıt Defterinizde bu değerler bulunması gerekir, eğer bu değerler yoksa aşağıda anlatılan adımları uygulayın ve yeni değer oluşturun.

 • Windows tuşu + R kısayolunu kullanarak Çalıştır ı açın.
 • Çalıştır penceresine regedit yazarak Enter tuşuna basın. Bu işlem Kayıt Defteri Düzenleyicisini açacaktır.
 • Kayıt Defteri Düzenleyicisinde aşağıdaki konumu açın,
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
 • Eğer açtığınız System içerisinde legalnoticecaption isimli değer varsa çift tıklayın ve açın, Değer verisi kısmına oturum açma ekranında gözükmesini istediğiniz mesajı yazın ve Tamam a tıklayın. Buradaki mesaj başlık olarak gözükecektir.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Eğer açtığınız Kayıt Defteri adresinde System içerisinde legalnoticecaption isimli değer yoksa, boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni -> Dize Değeri oluşturun.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Oluşturulan yeni dize değerini Yeni Değer #1 çift tıklayıp açın ve Yeni Değer #1 yazan Değer adı kısmını   legalnoticecaption olarak değiştirin. Değer verisi kısmına oturum açma ekranında görüntülenmesini istediğiniz mesajınızı yazaın ve Tamama tıklayın.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Yine aynı konumda bulunan legalnoticetext isimli değer varsa çift tıklayın ve açın. Değer verisi kısmına oturum açma ekranında görülmesini intediğiniz mesajınızı yazın ve Tamama tıklayın.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Eğer açtığınız Kayıt Defteri adresinde System içerisinde legalnoticetext isimli değer yoksa, boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni -> Dize Değeri oluşturun. Oluşturduğunuz Değer ismini legalnoticetext olarak değiştirin ve Değer verisi kısmına Oturum açma ekranı mesajınızı girin. Tamama tıklayıp Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda artık kalıcı olarak ayarlamış olduğunuz mesaj oturum açma ekranından önce gözükecektir.

 

İkinci Yöntem, Windows 10 Pro veya Enterprise kullanıyorsanız bu işlemi Yerel Güvenlik İlkesi aracılığıylada yapabilirsiniz.

Kayıt Defteri Kullanmadan Windows oturum ekranına mesaj yazmak isterseniz,

 • Windows tuşu + R kısayolunu kullanarak Çalıştır ı açın.
 • Çalıştır penceresine secpol.msc yazarak Enter tuşuna basın. Bu işlem Yerel Güvenlik İlkesini açar.
 • Yerel Güvenlik İlkesinde Yerel İlkeler -> Güvenlik Seçenekleri kısmında Etkileşimli Oturum Açma: Oturum açmaya çalışan kullanıcılar için ileti başlığı kısmını çift tıklayın açın.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Açılan pencerede mesaj kutusuna Windows oturum açma ekranında görüntülenmesini istediğiniz mesajı yazın Uygula ve Tamama tıklayın.
 • İkinci adım,
 • Yerel Güvenlik İlkesinde Yerel İlkeler -> Güvenlik Seçenekleri kısmında Etkileşimli Oturum Açma: Oturum açmaya çalışan kullanıcılar için ileti metni kısmını çift tıklayın açın.

windows oturum açma ekranına mesaj

 • Açılan pencerede mesaj kutusuna Windows oturum açma ekranında görüntülenmesini istediğiniz mesajı yazın Uygula ve Tamama tıklayın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda oturum açma ekranında mesaj gözükecektir.

Windows oturum açma ekranı öncesi mesaj ekleme videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak muhasebe programları