Nasıl Yapılır

Windows 10 Hata Bildirimi Kapatma

windows 10 hata bildirimi kapatma

Windows 10 Hata Bildirimi ve Hata Ayıklama Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır, Windows Hata Bildirimi Devre Dışı Bırakın veya Etkinleştirin.

Windows 10 hata bildirimi kapatma ve Windows 10 hata ayıklama kapatma işlemi nasıl yapılır, Windows hataları kullanıcıya hata hakkında bilgi sağlamak, kullanıcıyı uyarmak ve hatayı Microsoft’a bildirmek için ayarlanmışlardır. Eğer hata mesajı almak istemiyorsanız Windows 10 hata bildirimi kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Windows 10 hata bildirimi kapatma

Windows 10 hata bildirimi ve hata ayıklama işlemini devre dışı bırakmak için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi veya Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Her iki yöntemde konuda mevcuttur, hangi yöntemi kullanmak isterseniz onu seçebilirsiniz.

Windows 10 hata bildirimi Kayıt Defteri Düzenleyicisi kullanarak kapatma işlemi.

Sadece kendi hesabınızda hata bildirimi açma kapatma işlemi,

 • Hata bildirimini sadece kendi hesabınız için kapatmak isterseniz bu reg dosyasını indirin, indirdiğiniz arşivi açın ve içerisinden hata_bildirimi-gecerli_kullanici_icin_kapat.reg dosyasını çıkartın. Daha sonra çift tıklayıp çalıştırın ve uyarıya evet seçerek yüklemeyi onaylayın.
 • Hata bildirimini sadece kendi hesabınızda açmak için, (Varsayılan ayarları geri yükler) reg dosyasını indirin ve çift tıklayın, uyarıya onay verin ve hata_bildirimi-gecerli_kullanici_icin_ac.reg dosyasını yükleyin.

 

Tüm hesaplar için hata bildirimi açma kapatma işlemi,

 • Hata bildirimini bilgisayardaki tüm hesaplar için kapatmak isterseniz, reg dosyasını indirin, arşivden çıkartıp çalıştırın ve gelen uyarıya onay verin.
 • Hata bildirimini tüm hesaplar için tekrardan etkinleştirmek isterseniz, reg dosyasını indirin, arşivden çıkartarak çalıştırın, uyarıya evet diyerek reg dosyası yükleme işlemini tamamlayın.

 

Windows 10 hata bildirimi Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi kullanarak kapatma ve açma işlemi.

Not: Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi yalnızca Windows 10 Pro, Enterprise sürümlerinde kullanılabilmektedir.

Tüm kullanıcılar için, hata bildirimini kapatmak için,

 • Windows tuşu + R kısayoluna basın, açılan Çalıştır penceresine gpedit.msc yazarak Enter tuşun abasın.
 • Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisinde, Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Hata Bildirimi öğesini tıklayın.

windows 10 hata bildirimi kapatma

 • Burada bulunan Windows Hata Bildirimini Devre Dışı Bırak yazan kısma tıklayın.
 • Açılan Windows Hata Bildirimini Devre Dışı Bırak sekmesinde Etkin seçeneğini seçin ve Uygula ardından Tamama tıklayın.

Tüm kullanıcılar için hata bildirimini açmak için,

 • Windows tuşu + R kısayoluna basın, açılan Çalıştır penceresine gpedit.msc yazarak Enter tuşun abasın.
 • Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisinde, Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Hata Bildirimi öğesini tıklayın.
 • Yapılandırılmadı veya Devre Dışı Bırakıldı seçeneklerinden birini işaretleyin. Uygula ve Tamama tıklayın.

Windows 10 hata bildirimi kapatma videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 3 Yorumu Var

 1. Ahmet Cevapla

  Wndows sürekli ekran yenilemeye başlamıştı bu ayarı yaptıktan sonra düzeldi çok teşekkür ederim güzel bilgi

 2. recep Cevapla

  iyi günler hp kullanıyorum ve windows 10 güncelleme yardımcısı geldi güncellemenin ardından ne yaptımsa ayıklama tamamlanmadı hatası veriyor netten dosya dahi indiremez oldum buna bi çözüm bulursanız sevinirim

  • ibrahim Cevapla

   hatanın ekran görüntüsünü iyalavac @ hotmail.com a atabilir misiniz ?

 3. Güngör Cevapla

  Herhangi bir pdf açtığımda o klasöre Debug.log adında bir dosya geliyor ne yaptımsa kapatamadım bunun bir çözümü var mıdır çok canımı sıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -