Nasıl Yapılır

Windows 10 Güncelleştirme Bant Genişliği Ayarı

windows 10 güncelleştirme bant genişliği ayarı

Windows 10 Güncelleme İnternet Hızınızı Yavaşlatmasın.

Windows 10 Güncelleştirme bant genişliği ayarı, Windows güncelleştirme yaparken internet hızınız yavaşlamasın. Windows update bant genişliğini ayarlayın.

Windows 10 da güncelleştirmeler sürerken internette gezinmek istediğinizde bağlantı yavaşlıyorsa, Windows güncelleştirme için bant genişliğini sınırlayabilirsiniz. Böylelikle Windows güncellenirken sizde internette rahatça dolaşıma devam edebilirsiniz.

Burada unutmamanız gereken nokta, Windows güncelleştirme dosyasının indirilme hızını sınırladığınızdır, indirme hızını düşürdüğünüzde otomatikman Windows güncelleştirme süreside bundan etkilenecektir. İşlem yaparken bunu gözardı etmeyin.

Windows 10 güncelleştirme bant genişliği ayarı

Ayarlar üzerinden Windows güncelleştirme indirme hızını ayarlamak için,

  • Windows tuşu + I kısayol tuşlarına basın. (Bu işlem Ayarları açar) Windows tuşu kısayollarının listesi için Windows tuşu kısayolları yazımızı inceleyin.
  • Ayarlarda, Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  • Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğinde, Gelişmiş seçenekler e tıklayın.

windows update bant genişliği ayarı

  • Gelişmiş seçeneklerde en altta bulunan Teslim iyileştirme seçeneğine tıklayın.

windows güncelleştirme bant genişliği ayarı

  • Teslim iyileştirme içerisinde altta bulunan Gelişmiş seçeneklere tıklayın.

windows güncelleştirme bant genişliği ayarı

  • Gelişmiş seçeneklerde, İndirme ayarları kısmında yüzde çubukları ile Windows güncelleştirmelerinin indirilme hızını ayarlayabilirsiniz.

windows update bant genişliği ayarı

Çubukları oynatabilmeniz için, Arka plan ve Ön plan kısımlarının başında bulunan tik işaretini etkinleştirmeniz gerekir.

Burada yüzdeleri ayarlarken dikkat etmeniz gereken limitleri çokta fazla düşürmemeniz, limiti ne kadar çok düşürürseniz Windows güncelleşrieme dosyasının bilgisayarınıza inme süreside bir o kadar uzayacaktır.

İnternet bağlantınızın durumuna göre kendiniz bir limit oluşturabilirsiniz, oluşturduğunuz Windows güncelleştirme hızını daha sonra tekrardan aynı şeklide değiştirerek daha uygun bir konumda şekillendirebilirsiniz.

Windows 10 update bant genişliği ayarları videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel