whatsapp mesajlarını bilgisayara indirme
Nasıl Yapılır

Whatsapp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Kişi Engelleme

Whatsapp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? Artık insanların birbirleri ile olan iletişim ağının son derece gelişmiş olmasından kaynaklı, sosyal hayata katılma oranı daha yüksek ve sosyal medyayı kullanarak iletişim halinde olan insan sayısı da bu nebzede ilerlemiş bir sayıya ulaşmıştır.Gelelim akıllı telefona, akıllı telefon hikayesi de çok ta geçmişlere değil, yakın geçmişte dokunmatik özellikle hız kazanmış bir sirkülatif teknoloji toplamıdır diye adlandırabiliriz. Global dünya’da iletişim aygıtı olarak kullandığımız yetmiyormuş gibi birde akıllı telefonları sanırım ismine hizmet etmesi noktasında, banka için, sosyal medya için, oyun için, kitap için ve daha bir çok olanak için aynı ekranı kullanabilmekteyiz. Kullanılan bu ekran tüm insanlar için aynı görüntüye sahiptir ve dünya’nın büyük bir kısmının kullandığı işletim sistemleri birbirlerinden farklı olması durumu olsa dahi, ortak kullanılan bir kaç uygulama vardır. Bunlardan bir tanesi de WhatsApp uygulamasıdır.

Son zamanların en meşhur iletişim uygulaması haline gelen ve Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcı tarafından en çok sevilen mesajlaşma uygulaması olarak görünen ve dahası Facebook’un sahibi Mark Zuckberg tarafından akıllı telefonların vazgeçilmez ve en çok kullanıcıya sahip uygulaması olan Whatsapp alınınca birçok sisteminde de değişiklik de yapıya dahil edilmek için sırada bekler oldu. Bu makalemizde son güncelleme ile WhatsApp’a katılan yeni durumlardan olan ” Whatsapp üzerinden bir kişiyi nasıl engelleyebileceğimizi, engeli nasıl kaldırabileceğimizi ve engelleyince neler olacağını ”  anlatmaya çalışacağız.

Whatsapp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? Sorusu için cevap niteliğinde yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz. Öncelikli olarak Whatsapp üzerinden bir kişiyi engellemek istiyorsanız, mesaj kısmına girip, engellemek istediğiniz kişiyle sohbet sayfanızı açınız listenizde kayıtlı ise, engellenecek kişinin ismi eğer listenizde kayıtlı değilse de engellenmek istenen kişinin numarası çıkacaktır. Kişi ismi ya da numarası gördüğünüz en başta ki yerde WhatsApp’ın yeni uygulamalarından olan İnternet üzerinden telefon ile konuşmak için telefon amblemi, onun hemen yan tarafında ise eklemek istediğiniz dosya için ataç işareti ki bu durumda WhatsApp’a sonradan dahil edilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bu ataç işaretinin yanında ise üst üste 3 nokta görmüş olmalısınız. Bu üç noktaya bastıktan sonra karşınıza çıkacak sayfada Kişiyi görüntüle, Medya, Bul, Sessiz, Duvar Kağıdı ve Diğer sekmeleri yer alacaktır. Siz diğer sekmesini seçim işlemini yapınız. Akabinde ise karşınıza Engelle butonu çıkacaktır. Bu sekmeden kişiyi engelleyebilirsiniz.

Whatsapp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır ?

Whatsapp’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? sorusunun gerekliliklerinde bahsedecek olursak, engellemek isteği, bazen tuhaf bir şekilde konuşan bir kişiye bazense artık reklam arayüzlerini WhatsApp’dan gönderen numaranızı sağdan soldan almış kişi yada kişilerin attığı mesajlara karşıda güvenlik tedbiri amacıyla alınmış bir önlem olarak düşünmekteyiz. Eğer ki, bir kişiyi Whatsapp üzerinden engellediğiniz takdirde, engel koyduğunuz kişinin hiç bir şekilde sohbet üzerinden size yazdığı mesajlar size ulaşmayacaktır, karşı taraf engel koyduğunuzu anlamayacaktır çünkü mesajlar onun telefonunda gönderilmiş görünmesine rağmen siz tarafından okunmamış olacaktır. Buna ek olarak ilaveten kişinin yaptığı tüm güncellemeler ( Profil resmi, WhatsApp durumu vb…)  Aynı zamanda kişinin profil fotosunu değiştirmesi veya haberleri de size ulaşmayacaktır. Buna karşılık olarak yine keza, sizinde değiştirdiğiniz veya eklediğiniz resimler ile yazdığınız durum mesajları engellenen kişi ya da kişiler tarafından görülmeyecektir. Engel yiyen kişi ya da kişiler sizin sohbette çevrim içi olup / olmadığınızı göremeyeceği gibi sizin son görülme anınıza da erişemeyecektir.

WhatsApp’da engeli kaldırmak için ne yapılır?

Engellediğiniz kişi ile tekrar konuşmak isteyebilirsiniz veya aranızda ki buzlar erimiş olabilir. Öncelikli olarak Whatsapp kullanıcısının engelini kaldırmak için, WhatsApp uygulamasından sohbetler ekranına gitmelisiniz. Karşınıza çıkan sohbetler ekranında yer alan Menu kısmına tıklayıp Ayarlara erişim sağlayınız. Açılan sayfada, ayarlar kısmında gördüğünüz ” Engellenen Kişilere ” tıklayarak engelli kişilerin tablosunu açabilirsiniz ve bu arada tüm engel koyduğunuz kişilerin listesini görme imkanını sağlayabilirsiniz. Buradan engelini açmak istediğiniz Whatsapp kullanıcısını bularak engeli kaldır sekmesini seçip, o kişinin engelini kaldırabilirsiniz. Ve nitekim bu işlemler sonucunda, o kişi yada kişiler ile engeli kaldırmış olursunuz ve o kişi ya da kişiler ile tekrardan irtibat sağlayıp, mesajlaşma sağlayabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -