e7
Nasıl Yapılır

Samsung E7 arka kapak nasıl açılır ?

Samsung’un amiral gemisi olarak kullanıcılarla buluşturduğu E7, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamanın dışına çıkarak oldukça farklı özellikleri de sunuyor. Tasarım pek çok kullanıcı tarafından beğeniliyor olsa da arka kapağın bir türlü açılamıyor olması da çok sayıda kullanıcının canını sıkıyor. Zira batarya çıkarıp takmak isteyen veya arka kapağı açarak temizlemek isteyen kullanıcılar bu konuda büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. Samsung E7’nin arka kapağı tamamen bütünleşik olarak görünse de özel bir yöntem kullanarak açılabiliyor. Biraz teferruatlı olan bu işlemin sonucunda zor da olsa arka kapak açma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Samsung E7 Arka Kapak Nasıl Açılır?

 Samsung E7 arka kapağın açılması için öncelikle bir kâse içerisine su doldurun. Doldurduğunuz suyun çok fazla olmasına gerek yok.

Su doldurulan kâseden cımbız kullanarak az miktarda su alın. Telefonun köşelerine gelecek şekilde, her köşeye cımbız ucu gelecek şekilde ıslatın. Arka kapağı çıkartabilmek için bu işlemi yavaşça özenli olarak yapmak gerekiyor.

Cımbız yardımıyla kullanılan su Samsung E7’nin arka kapağını çıkarmada yardımcı rol oynuyor. Köşelere su ile yapılan işlemin ardından şeffaf bir jelâtin veya iskambil kartı yardımı ile birlikte telefon ve arka kapak arasında kalacak kısımları birbirinden ayırın. Bunun kredi kartı geçer gibi de düşünebilirsiniz.

Su ve jelâtinin etkisiyle arka kapak telefonun ön gövdesinden ayrılacaktır. Samsung E7 akıllı telefonun arka kapağı açıldıktan sonra tamamen bataryaya ulaşabilmek adına ise küçük vidalar yardımıyla sabitlenen bölgeler birbirinden ayrılabilir.

Telefonun arka kapağı söküldükten sonra ortaya çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Zira yanlış müdahale sonucunda telefon garanti kapsamından çıkabileceği gibi arka kapağı yerleştirebilme tekrar yerleştirebilme konusunda da sorunla karşı karşıya kalınabiliyor. Arka kapak açıldıktan sonra sorun teşkil edebilecek durumlarda teknik servisten destek almak gerekiyor.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak