General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü
Mobil

General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü

General Mobile’ye ait GM 8 model akıllı telefonda farklı şekillerde şarj sorunu yaşanmaktadır. Sizler için bu sorunları listeledik ve çözümlerinden bahsettik.

General Mobile GM 8 Batarya Kaynaklı Şarj Sorunu

Bir akıllı telefon aldığımızda hemen açar ve ayarlarını yaparız daha sonra ise hemen kullanacağımız uygulama ve oyunları yükleriz. Eğer aldığınız telefonun şarjı kısa sürede ve kolayca hemen bitiyor ise hevesiniz kursağınız da kalabilir. Hatta bataryanız hiç şarjda almayabilir. Bu tarz durumlarda ise cihazı garanti dışına çıkaracak hareketlerden uzak durup telefonu garantiye göndermek ve on dört içerisinde cihazı iade edebilirsiniz.

General Mobile GM 8 Tam Şarj Olmama Sorunu

Akıllı cihazınızın garantisi bitmediyse garanti kapsamında tamirini yaptırabilirsiniz. Fakat cihazınızın garanti süresi dolmuş ise teknik servisi bulunan bir telefoncuya gitmeli ve cihazınıza baktırmalısınız. Cihazınızın uzun süreli kullanım sebebiyle işlev kaybına uğradığını düşünüyorsanız telefonun arama alanına *#0228# kodunu yazıp çıkacak uyarıda ise “evet” seçeneğini seçiniz. Cihazın ekranı kapanıp açılacak ve bir kez daha uyarı ekranı gelecektir. Gelen uyarıya da “evet” dedikten sonra telefonunuz %100 şarj olacaktır.

General Mobile GM 8 Şarj Almama Sorunu

Eğer General Mobile GM 8 model cihazınız hiçbir şekilde şarj almıyorsa muhtemelen asıl sorun şarj soketindedir. Şarj soketinde tozlanma ve tıkanma benzeri problemler veya oksitlenme ya da farklı arızalar meydana gelmiş olabilir. Şarj soketler kolayca nemlenen ve oksit oluşan kısımlardır. Şarj soketini değiştirmeniz ile sorununuza kolay çözüm bulmuş olacaksınız.

General Mobile GM 8 Şarjının daha uzun süre gitmesi için şu ayarları yapınız:

Telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. (Aşağıdaki sembole basınız)

 General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü

Ayarlar kısmında Pil e basınız.

 General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü

Pil Ayarlarını aşağıdaki resimdeki gibi yapınız. Pil tasarrufu pasif ise aktif yapınız.Ortam ekranı na basınız.

 General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü

Ortam ekranı sayfasında Yeni bildirimler aktif ise bunu pasif yapınız. Her yeni bildirimin ekranı uyandırması şarjı uyandırması hızlı pil sömürmektedir. Bunu iptal ederek şarjın daha uzun gitmesini sağlayabiliriz.

 General Mobile GM 8 Şarj Sorunu ve Çözümü

 

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 3 Yorumu Var

 1. Nuh Cevapla

  Telefonum açıkken şarj almıyor ancak kapatıp şarja takınca şarjı alıyor o şekilde de açınca şarj almaya devam ediyor ancak şarjı çıkarıp tekrar taktığımda ise yine almamaya devam ediyor

  • Ahmet Cevapla

   Nuh seninle aynı sorunu bende dün itibariyle yaşadım cozuldumu sorunun nasıl çözebilirim

  • Mehmet Cevapla

   Nuh kardeşimizin yaşadığı sorunu
   General Mobile 8D 64gb telefonumda yaşadım
   Servis sıvı teması var dedi
   Ekran anakart ve şarj soketi bord değişimine 935 lira fatura çıkardı
   Ne alakaysa 🙂
   Not: Telefonu hala kullanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak