Nasıl Yapılır

Fotokopi Makinesinden Bilgisayara Tarama Nasıl Yapılır

Çok fonksiyonlu yazıcıların tarama fonksiyonu bilgisayardan komut edilebildiği gibi yapılan taramalarda bilgisayarda belirli bir klasörde kaydedilmesi sağlanmaktadır. Bunun için yapılması gereken birkaç husus bulunmaktadır.

  • Çok fonksiyonlu yazıcı ile bilgisayarınız aynı network de yer almalı
  • Çok fonksiyonlu yazıcı da Scan bölümüne gelip PC düğmesine bastığınızda PC1 karşınıza gelecektir. PC1 bastıktan sonra bağlantı türü seçeneklerinden Ağ Bağlantısını onaylamanız gerekmektedir. Tarama Türü seçeneğinde cihazınızın desteği varsa renkli tarama seçin eğer yoksa S / B tarama tek seçenek gelecektir.
  • Bütün bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızda kullanacağınız çok fonksiyonlu yazıcının yüklü olduğunu ve sürücülerinin güncel olduğunu kontrol ediniz.
  • Ayrıca kullanacağınız çok fonksiyonlu yazıcı ile bilgisayarının işletim sistemi ve sürümünün de uyumlu olduğunu teyit ediniz.
  • Eğer uyumlu değilse (Windows için) kullandığınız Windows sürümü ile çok fonksiyonlu yazıcının çalışacağı Windows sürümüne uyumluluk modunu aktif ediniz.
  • Tüm bu ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızdan bir test yazısı yazdırın. Bir sorun yoksa tarama işlemi için cihazınıza belge koyunuz.
  • Belgenizi tarayıcıya koyduktan sonra Home tuşundan Scan bölümüne gelin. Bilgisayarınızı seçip onay tuşuna bastıktan sonra tarama başlar.
  • Bu hususta dikkat edilmesi gereken konu şudur; cihazdan cihaza değişen özellik taratılan dosyanın nereye kaydedileceğidir. Bazı cihazlar (Kyocera gibi) ayarlar yapılırken taratılan dosyanın nereye kaydedileceğini yazılmasını ister. Bunun için bilgisayarınızdan Tarama diye bir klasör açabilirsiniz ve yapacağınız tüm taramalar oraya kaydedilir.
  • Bazı cihazlarda (eski samsunglar gibi) böyle bir duruma izin vermez ve ya bilgisayarınızda Kullanıcı içinde Belgeler klasörü içine kaydeder yada otomatik olara Tarama klasörü açar kaydeder.
Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -