internet

Facebook Messenger Online Gizleme

facebook messenger online gizleme

Facebook Messenger Online Durumunu Gizleme, Messenger Çevrimdışı Olma İşlemi Nasıl Yapılır.

Facebook Messenger Online Gizleme , Facebook Messenger uygulamasında çevrimiçi olduğunuzda diğer kullanıcılar sizi görmesin istiyorsanız ne yapmanız gerekli. Messenger online gizleme işlemi nasıl yapılır.

Facebook Messenger Online Gizleme

Cep telefonu için, Facebook messenger de başkalarının çevrimiçi (online) olduğunuzu görmesini istemiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayın. iPhone ve Android telefonlarda işlemler aynıdır.

 • Telefonunuzda Facebook Messenger’i açın ve üst kısımdaki profil resminize dokunun. (iPhonede profil resmi solda, android telefonlarda sağdadır. Geri kalan herşey aynıdır.)

messenger online gizleme

 

 • Ben başlığı ile açılan sayfada, Müsaitlik seçeneğine dokunun.

messenger online gizleme

 

 • Müsaitlik onayını kapatın ve Müsaitliği kapat ? Aktif olduğunu göstermeyi bırakırsan, aktif olan arkadaşlarını göremezsin uyarısında Kapat olarak seçim yapın.

messenger online gizleme

 

 • Facebook Messenger online gizleme işlemi yaptığınızda, size gönderilen mesajlar size ulaşacaktır ve sizde mesaj gönderebilirsiniz, sadece o an kimler online onu göremezsiniz, kimler online görmek için Facebook Messenger çevrimdışı olma özelliğini kapatmanız gerekir.

Facebook Messenger çevrimdışı görünme işlemi yaptığınızda, Messengerde Kişiler kısmını açtığınızda Online kişiler boş gözükür ve bir uyarı çıkar. İnsanların senin aktif olduğunu bilmesine izin ver ve sen de onları aktif olduklarında gör şeklinde uyarı verir.

messenger online gizleme

 • Facebook sohbeti bilgisayar üzerinde kapatmak için, sağ tarafta bulunan arkadaş listenizin en altında bulunan dişli çark simgesine tıklayın. Açılan seçeneklerde Sohbeti Kapat (Gelişmiş Ayarlar) seçeneğine tıklayın.

facebook online gizleme

 • Açılan Sohbeti Kapat penceresinde,
  Sohbeti tüm kişiler için kapat: tüm arkadaş listenize online olduğunuz gözükmez.
  Sohbeti şu kişiler hariç tüm kişiler için kapat: online gözükmek istediğiniz bir veya birkaç kişiyi buraya eklersiniz, o kişiler haricine offline gözükürsünüz.
  Sohbeti sadece bazı kişiler için kapat: çevrim içi olduğunuzu görmesini istemediğiniz bir veya birkaç kişiyi bu listeye ekleyebilirsiniz, o kişiler sizin online olduğunuzu göremez.

facebook online gizleme

işleminiz bittiğinde tamam butonuna tıklayın.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak