adr
Genel

CS:GO adr nedir

CS: GO’daki ADR anlamı, Tur Başına Ortalama Hasar anlamına gelir.

Counter-Strike: Global Offensive‘deki en önemli istatistiklerden biridir , özellikle rekabetçi oyunlarda. İletişim ve strateji söz konusu olduğunda CS: GO turları için hasarı takip etmek çok önemlidir.

ADR nedir nasıl hesaplanır ?

Counter-Strike’daki ADR Average Damage per Round un kısaltmasıdır. Türkçe’ye çevirirsek , Raund Başına Ortalama Hasar demektir. Bu terim, harita boyunca belirli oyuncu ortalamalarını hesaplamak için kullanılır.

İstatistiklere gelince, 70-80 ADR tamamdır. Bu temelde kendi ağırlığınızı taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Profesyonel CSGO oyuncuları çoğunlukla 80 ADR civarında dönerler. Ancak yıldız oyuncular 100’ün çok üzerine çıkabilir .

Nasıl hesaplanır ?

ADR, bir oyuncunun bir oyunda oynadığı turlar boyunca verdiği hasar miktarının bölünmesiyle hesaplanır.

Örneğin, bir oyuncu bir turda 100 hasar verirse, ADR’si 100’dür. Bir oyuncu iki turda 100 hasar verirse, ADR’si 50’dir. Hesaplanması basit bir istatistiktir, ancak oyuncunun genel performansı için hayati önem taşır. Bir oyuncunun oyun genelinde ne kadar etkisi olduğunu gösterir. Özellikle giriş kırıcı gibi biri için.

Tamamlanmış bir oyunda 100’ün üzerinde ADR’ye sahip oyuncular göze çarpan bir performanstır.

ADR nasıl artılır ?

CS:GO da ADR puanınızın yüksekliği sizin başarınızla doğru orantılıdır. Daha yüksek ADR için şunları yapmalısınız:

FFA sunucularında pratik yapın

Haftada 5 kez pratik yapmaya çalışın. Bir FFA sunucusuna katılın veya sıkı bir oyuncuysanız, yalnızca headshot sunuculara katılmayı deneyin ve parçalamaya başlayın. Birkaç hafta sonra CSGO ADR’niz kesinlikle artacaktır.

Artık CSGO’da ADR’nin ne anlama geldiğini bildiğinize göre, resmi deathmatch sunucularından kaçınmanız gerektiğini belirtmek de önemlidir. Size çok şey sağlamayacaklar ve sürekli sıfırlanıyorlar. Bunun da ötesinde, diğer oyuncular istedikleri silahlarla oynayabilir ve alışması zor olur. Tüfek vs tüfek olabildiğince adil.

Profesyonel oyuncuları izleyin

İzlenmesi çok kolay bir ipucu daha. CSGO’daki ADR anlamı sadece saf koşu ve silah becerisi değildir. En iyi oyuncu olmanız ve ADR’nizi bir sonraki seviyeye taşımanız çok daha fazlasını gerektirir. Bu nedenle, halihazırda en üst düzeyde rekabet eden insanlardan bir şeyler öğrenmek sizin menfaatinize olacaktır.

Neyse ki, CSGO oynanışı, tekerler ve oyuncular tarafından gerçekten iyi açıklanıyor, bu nedenle işlediğiniz bilgilerle neden uğraşmayacaksınız.

Sonuç olarak, profesyonellerin oyununu izleyerek çok şey öğrenebilirsiniz. Oyun anlayışları gerçekten yüksek bir seviyede. Harita etrafında yaptıklarına dikkat ederseniz, kendinizi doğru bir şekilde konumlandırabilir ve rakiplerinize karşı avantaj elde edebilirsiniz.

 

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak