internet

Chrome Otomatik Açılıyor Çözümü

chrome otomatik açılıyor çözümü

Google Chrome Otomatik Açılıyor ve En Son Kapatılan Sekmelerle Beraber Açılırorsa Bu Sorunu Kolayca Çözebilirsiniz.

Windows 10 son güncelleştirmelerden sonra yaşanan ve oldukça rahatsızlık veren Google Chrome otomatik açılıyor sorunu son zamanlarda bir çok kullanıcı tarafından dile getirilmekte. Google Chrome internet tarayıcısının bilgisayar açılışında en son açık olan sekmeler ile beraber otomatik olarak başlamakta. Windows’un açılış süresinin uzamasınada sebep olan Google Chrome otomatik açılma sorunu çözümü.

Chrome otomatik açılıyor çözümü

Bilgisayar açıldığında Chrome otomatik açılıyor ve en son kapatılan sekmeleri açıyorsa, bu sorunu çözmek için,

 • Öncelikle Google Chrome Ayarlarında Gelişmiş – Sistem seçeneklerinde, Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini kapalı konuma getirin.

chrome otomatik açılıyor çözümü

 

 • Windows tuşu windows tuşu + I kısayoluna basarak Ayarlar ı açın.
 • Ayarlarda Hesaplar kısmını açın.
 • Hesaplar kısmında Oturum açma seçenekleri ni açın.
 • Oturum açma seçeneklerinde aşağıya inin ve Gizlilik başlığı altında bulunan, Bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımın kurulumunu otomatik olarak tamamlamak ve uygulamalarımı yeniden açmak için oturum açma bilgilerini kullan. Kısmındaki seçeneği Kapalı konuma getirin.
 • Ayarlar sekmesini kapatın.

 

chrome otomatik açılıyor çözümü

Bu işlemi yaptığınızda bilgisayar açıldığında Chrome en son açık olan sekmelerle beraber otomatik açılıyor sorunu, Chrome pc açıldığında otomatik açılıyor gibi sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

Windows 10 son güncelleştirmelerde uygulamaya soktuğu bilgisayarın kapatılmadan önceki en son açık olan uygulamalarla açılması sorunu oluşmaya başladı, buradaki Google Chrome tarayıcısının Windows açılışında otomatikman kendiliğinden açılması, Windows’un bir yaptırımıdır. Bu konuda anlattığımız şekilde Ayarlarınızı düzelttiğinizde sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Chrome otomatik açılıyor çözümü videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 4 Yorumu Var

 1. Cengiz Cevapla

  Son Windows güncelleştirmelerinden sonra Chrome, direkt MSN sayfasıyla birlikte açılır olmuştu, kayıt defterinde ve tarayıcıda yaptığım ayarlamalar sonuç vermemişti..Sizin konununuzda bahsetmiş olduğunuz Windows 10 ayarlar kısmındaki gizlilik sekmesindeki ikinci şık sorunu çözdü..Teşekkür ediyorum.

  • Atalay Cevapla

   Rica ederiz Cengiz,
   Yardımcı olabiydiysek ne mutlu.
   Windows bir şekilde bilgisayarı kapattığımız şekilde karşımıza çıkarmaya çalışmış olduğu bir yöntem denemiş sanırım.

 2. Ali Demir Cevapla

  Merhaba, ilgili seçenek zaten kapalı konumda ve tarayıcı kendiliğinden msn ana sayfayı açıyor, varsayılan tarayıcı ms edge idi onu chrome ile değiştirdim bu sefer de chrome da msn sayfası açılmaya başladı 2-3 dk da bir yeni sekme ile msn ana sayfayı açıyor. başka çözüm öneriniz var mı?

 3. Murat Cevapla

  Maalesef dostum sorunum çözülmedi videodaki yönergeleri yaptım. son güncellemeleride kaldırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak