Nasıl Yapılır

Bir Sorun Nedeniyle Belgenin Taranması Engellendi Samsung Hatası Çözümü

Tarayıcı sorunları maalesef çok sık olarak görülmektedir. Bunun sebebi sadece çok fonksiyonlu yazıcılar değildir aynı zamanda işletim sistemleri ve güncellenen driverlardaki hatalarda sebep olmaktadır. Köklü Windows güncelleştirmelerinden sonra birçok driverin çalışmadığını sonra yapılan ek güncelleme ile düzeldiğini defalarca yaşadık. Tarayıcıdan bir işlem yapmak istediğinizde Windows “Bir Sorun Nedeniyle Belgenin Taranması Engellendi” hatası veriyorsa 3 ana sorun olabilir;

  • Tarayıcı Sürücüleri (Driver) Güncelleme

Samsung’un resmi web sitesinden destek kısmında tarayıcınızın güncel sürücüsünü bulup kurmanızı öneririz. Web sitesinden indirdiğiniz sürücüyü aygıt yöneticisinde görüntüleme aygıtları seçeneği altında samsung tarayıcınızı çift tıklayarak açın. Sürücü sekmesinde sürücüyü güncelleştir dediğinizde internetten otomatik arama ve sürücü yolu göster seçeneklerini göreceksiniz. İkinci sekmeden indirdiğiniz sürücüyü seçerek güncelleştiriniz.

  • Uyumluluk Kontrolü

Her tarayıcı / yazıcı işletim sisteminin belirli bir sürümünü hedef alacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, bir tarayıcı satın aldıktan sonra donanımları kendiliğinden yükselmez; bilgisayarınızdaki işletim sisteminde önemli güncellemeler alabilirsiniz. Windows 7 ve Windows 10’da da durum böyledir.

Birçok tarayıcı üretildiği zamandan sonra Windows’un yeni sürümleri ile uyumluluğu olmamaktadır. Özellikle Windows  10 kullanılan bilgisayarlarda bu sorunlar sıkça olmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için Windows uyumluluk ayarları kullanılabilir. Diğer bir seçenek Samsung web sitesinde cihazınızın kullandığınız işletim sistemi ile uyumlu olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir.

  • Tam Güç Döngüsü Yapma

Bir çok kullanıcı için çalışan bir diğer geçici çözüm, bilgisayarınızı ve tarayıcı yardımcı programını güç çevirmektir. Güç çevrimi, bir cihazı tamamen kapatıp tekrar açma eylemidir. Güç çevriminde nedenler, bir elektronik cihazın konfigürasyon parametrelerini yeniden başlatmasını sağlamak veya yanıt vermeyen bir durum veya modülden kurtarmaktır. Ayrıca, cihazı tamamen kapattığınızda kaybolduğu için tüm ağ yapılandırmalarını sıfırlamak için kullanılır.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -