Nasıl Yapılır

Unutulan Kablosuz Şifresini Bulmak

wifi kablosuz internet şifresini bulmak

Wifi Kablosuz İnternet Şifresini Bulmak,  Bilgisayarınızda Kayıtlı Olan, Daha Önceden Bağlanmış Olduğunuz Kablosuz Ağların Şifresini Unuttuğumuzda, Şifreye Tekrar Ulaşmak Oldukça Basit.

unutulan kablosuz şifresini bulmak

windows tuşu Windows Tuşu + R Tuşuna Basarak Çalıştır Penceresini Açalım, Açılan Çalıştır Penceresine cmd Yazarak Windows Komut Sistemini Açalım.

Açılan  Komut Sistemine netsh wlan show profiles Yazarak Enter Tuşuna Bastığımızda Bilgisayarınızda Kayıtlı Olan Tüm Kablosuz Ağları Liste Halinde Görürsünüz.

  • İpucu: Yazıyı Yazmakta Zorlanıyorsanız, netsh wlan show profiles Yazısını Kopyalayın ve Komut Satırına Mause İle Sağ Tıklayın, Kopyaladığınız Yazı Otomatik Olarak Komut Satırına Eklenecektir.

wifi kablosuz internet şifresini bulmak

netsh wlan show profiles Komutuyla Bilgisayarda Kayıtlı Kablosuz Ağ İsimleri User Profiles Başlığı Altında Listelenmektedir.

  • Şifresini Öğrenmek İstediğimiz Kablosuz Ağın İsmini Bir Kenara Not Ediyoruz.
  • Tekrar Komut Satırını Açarak netsh wlan show profile name=“Wifi İsmi” key=clear Komutunu Yazıyoruz ve Enter Tuşuna Basıyoruz.

Not: ” ” İçerisindeki Wifi İsmi Kısmına Şifresini Öğrenmek İstediğiniz Kablosuz Ağın İsmini Yazıyoruz.

İpucu: Yazıyı Yazmakta Zorlanıyorsanız, netsh wlan show profiles Yazısını Kopyalayın ve Komut Satırına Mause İle Sağ Tıklayın, Kopyaladığınız Yazı Otomatik Olarak Komut Satırına Eklenecektir.

wifi kablosuz internet şifresini bulmak

Komut sisteminde aşağı doğru inerek security setting kısmında daha önce bağlanmış olduğunuz kablosuz ağımızın şifresini görebiliriz.

wifi kablosuz internet şifresini bulmak

Windowsta kayıtlı olan ve dahaönce bağlanmış olduğunuz tüm kablosuz ağların şifrelerini bu yöntemle öğrenebiliriz.

unutulan kablosuz şifresini bulmak videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak